В Іспанії храм Саґрада-Фамілія виплатить владі Барселони 36 мільйонів євро через те, що протягом 136 років споруду будували без спеціального дозволу.

Мер Барселони назвала це рішення історичним. Не зважаючи на культурну цінність та широку популярність серед туристів, храм вважався незаконною побудовою.

Визначену суму — 36 мільйонів євро — адміністрація храму виплатить мерії протягом 10 років. Ці гроші спрямують на розбудову транспортної інфраструктури Барселони та покращення території навколо храму.

В обмін на виплату штрафу мерія міста пообіцяла врегулювати правовий статус храму. Це має відбутися у 2019 році.

Всесвітньо відома споруда є проектом архітектора Антоніо Гауді. Її внесли у спадщину ЮНЕСКО попри те, що будівництво храму з 1882 року так і не завершили. У 1930-х роках під час Громадянської війни в Іспанії модель собору та креслення Гауді зруйнували, саму будівлю також пошкодили. У 1940-х роках будівництво відновили, однак згодом в Іспанії постало питання доречності завершення цих робіт.

Бюджет храму в 2018 році складає 80 мільйонів євро. Більшість цих коштів — це доходи від продажу квитків туристам. Щороку собор відвідують близько 4,5 мільйони людей.

 

Поділитись: