Греція відкликала посла з Австрії через мігрантів

default/Греція відкликала посла з Австрії через мігрантів
Зберегти
Вигляд

Греція відкликала свого посла в Австрії на фоні різких розбіжностей між країнами ЄС з приводу міграційної кризи.

До такого кроку Афіни вдалися по тому, як у Відні пройшла зустріч представників країн Балканського півострова, на яку не запросили Грецію, повідомляє ВВС.

Міністри країн ЄС та балканських країн проводять переговори у Брюсселі, аби спробувати владнати розбіжності з приводу мігрантів.

Афіни назвали таку позицію Австрії «недружнім актом», заявивши, що посла відкликають «для консультацій».

Австрія, Сербія і Македонія вдалися до власних заходів з обмеження притоку мігрантів, розлютивши цим Грецію, яка побоюється, що мігранти будуть не змозі потрапити далі в ЄС і лишатимуться на її території.

У заяві грецького МЗС йдеться, що посла відкликали «з метою захистити дружні відносини між державами і народами Греції та Австрії».

Афіни наголошують, що проблеми, які стоять перед ЄС «не можна вирішувати з думками, менталітетом й ініціативами, які коріняться у 19 столітті».

Грецький міністр міграції Янніс Музалас заявив, що його країна не погодиться на те, аби перетворитися на «Ліван Європи».

Ліван дав притулок приблизно мільйону з чотирьох мільйонів сирійців, які втекли від війни.

Минулого року до ЄС прибув понад мільйон мігрантів, багато хто з них є біженцями з Сирії.

Вже за цей рік 100 тисяч мігрантів потрапили до ЄС нелегально - майже всі вони спочатку прибувають до Греції. Понад 400 людей померли під час морської подорожі з Туреччини.

Раніше Рада ЄС прийняла рішення про обов'язкові перевірки на зовнішніх кордонах.

/фото uk.wikipedia.org/