Політика

Гройсман: Організатори голодування у ВР ввели людей в оману

Політика/Гройсман: Організатори голодування у ВР ввели людей в оману
Зберегти
Вигляд

Організатори акції голодування у Верховній Раді свідомо ввели людей в оману. Про це заявив спікер парламенту Володимир Гройсман.

«Мені дуже шкода, що ті, хто організував цю акцію і добре знають, що я не маю права підписувати закон, свідомо ввели в оману і цих людей, і взагалі громадськість», – написав Гройсман у Facebook.

За словами спікера, 26 січня нардепи планують розглянути постанову про скасування результатів голосування.

«Чинне законодавство прямо забороняє мені підписувати закон про вибори у їхньому місті до того, як у залі Верховної Ради буде розглянута постанова про скасування результатів голосування. А це, як і планувалось, відбудеться у вівторок», – пояснив Гройсман.

В той же час, очільник парламенту і протестувальники «ніби знайшли порозуміння». Однак спікер не повідомив, чи припинили жителі Кривого Рогу акцію голодування.

Активісти з Кривого Рогу 20 січня оголосили безстрокове голодування, вимагаючи, щоб спікер Верховної Ради і президент підписали закон про проведення в їхньому місті позачергових виборів міського голови. Голодування проходить під кабінетом Гройсмана в будівлі парламенту. У президентській фракції називають ці дії політичним піаром.

Нагадаємо, представник «Опозиційного блоку» Юрій Вілкул переміг у другому турі виборів міського голови Кривого Рогу, що пройшов 15 листопада. 

Кандидат від «Самопомочі» Юрій Мілобог подав скарги на порушення під час виборчого процесу, відкрито кримінальне провадження за фактами фальсифікацій.

Різниця між кандидатами склала 752 голоси, при цьому в 6 з 7 районів міста лідирував Мілобог. Через це більше трьох тисяч мешканців міста протестували проти призначення Юрія Вілкула міським головою.

Верховна Рада 23 грудня достроково припинила повноваження криворізького міського голови Юрія Вілкула і призначила позачергові вибори криворізького міського голови на 27 березня 2016 року.

Пов`язані новини