Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в рамках візиту в Одеську область перевірив якість ремонтних робіт на дорозі та роботу системи контролю ваги вантажівок.

Робочий візит прем’єра розпочався на трасі М-28 «Одеса – Южний», повідомив Громадському кореспондент «Re:пост».

Зустріч пройшла на ділянці біля села Вапнярка. Там заздалегідь був встановлений вантажний комплекс, який продемонстрував роботу системи контролю ваги грузовиків. 

За словами, голови державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняк, таких вагів в Одеській області три, планується закупити ще 70 штук. Система перевірки грузовиків має відбуватися на всіх трасах області. 

«Штрафі різні – кількість навантаження, звідки перевозиться, відстань, шлях і по формулі вже нараховується. Максимальний штраф – це і 20 і 30 тисяч євро. Є адміністративні штрафи – і 17 тисяч гривень. Дорога може витримати до 46 тон, але ідуть зерновози із перевантажені від 80 по 100 тон. Закордонні перевізники не перевантажують машини, це роблять переважно місцеві перевізники», – додав він.

«Тут були використані самі звичайні відпрацьовані десятками років дорожні технології – характері вони тим, що це найдешевший вид ремонтування доріг, тому що фінансування дуже обмежене. Тут були замінені провали покриття. Десь через місяць роботи будуть завершені», –  сказав голова служби Укравтодору Одеської області Сергій Лещенко.

«На місцях є необхідні гроші для утримання в належному стані доріг. Є ідея створення єдиного фонду у складі державного бюджету, це буде спеціальний фонд, який буде наповнюватись з імпортованих нафтопродуктів, далі кожне село, населений пункт отримала певну кількість грошей відповідно до кількості кілометрів доріг. Ми передаємо управляння доріг на місцеві рівень», – сказав Гройсман.

Поділитись: