ENRU

Гройсман попросив прокуратуру та НАБУ запобігти банкрутству Одеського припортового заводу

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листи до Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро із закликом провести відповідні розслідування, захистити інтереси держави та не допустити штучного банкрутства «Одеського припортового заводу» — одного з найбільших підприємств хімічної галузі країни.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

Гройсман нагадав, що рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма визнано борг ОПЗ перед групою компаній «Ostchem» в загальному розмірі 251 млн доларів, враховуючи штрафні санкції. Південний міський суд Одеської області задовольнив клопотання представників  «Ostchem» про стягнення боргу, і всі спроби оскаржити це рішення не дали результату.

«З метою захисту інтересів держави та недопущення доведення до банкрутства одного з найбільших вітчизняних підприємств, прошу Вас розглянути можливість вступу Генеральної прокуратури України у цю справу», — йдеться у листі глави уряду до Генерального прокурора України Юрія Луценка.   

Звертаючись до керівника НАБУ Артема Ситника, Гройсман закликав провести спеціальне розслідування  діяльності посадових осіб з метою виявлення фактів порушення інтересів держави.

«Враховуючи стратегічне значення підприємства для економіки та безпеки держави, прошу Вас розглянути можливість проведення розслідування діяльності посадових осіб з метою виявлення фактів порушення інтересів держави та запобігання доведенню до банкрутства одного з найбільших державних підприємств», — йдеться у зверненні.

30 грудня 2016 року Одеський припортовий завод зупинив роботу. Рішення було прийняте у зв'язку з високою ціною природного газу, що поставляється НАК «Нафтогаз України».  У березні його знову відкрили.

Приватизація ОПЗ була провалена двічі. Повідомлялося, що приватизація ОПЗ провалилася через відсутність покупців.

Глава уряду Гройсман заявив, що Фонд держмайна не здатний провести приватизацію заводу.  

Глава Фонду держмайна Ігор Білоус заявив, що ОПЗ після провалу приватизаційного конкурсу може бути зупинений або переданий в управління компанії з ресурсом газу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram