Громадяни Євросоюзу, які прибудуть до країни після Brexit наступного року, можуть втратити частину своїх прав.

Громадяни Євросоюзу, які прибудуть до країни після Brexit наступного року, можуть втратити частину своїх прав. Про це повідомила прем'єрка Великої Британії Тереза Мей, передає Reuters.

Боротьба з імміграцією була ключовою причиною, через яку британці проголосували за вихід з Євросоюзу у 2016-му, після великого потоку європейців, особливо з бідніших країн Східної Європи.

Заява прем’єрки суперечить позиції Євросоюзу, який наполягає — протягом перехідного періоду з березня 2019 року Велика Британія має дотримуватися всіх правил ЄС та забезпечити громадянам інших країн повне право на проживання.

Втім, Мей припустила, що права європейців, які приїдуть до Британії після березня наступного року, будуть розглядатися по-різному.

«Люди, які приїхали до Британії, коли ми були членами ЄС, мали певні сподівання - вони зробили свій життєвий вибір і встановили певні очікування. Я впевнена, що існує різниця між тими людьми, які приїхали до нас жити, і тими, хто приїде, коли вони вже знатимуть, що Британія вже не член Євросоюзу», — зазначила прем’єрка.

Питання прав громадян є однією з потенційних перешкод між Британією та Євросоюзом у переговорах про перехідну угоду, яка дасть обом сторонам час для підготовки діалогу щодо майбутніх відносин.

12 грудня 2017 року Тереза Мей заявила, що розмір компенсації, яку країна заплатить за вихід з Європейського союзу, складе від 40 до 44 мільярдів євро. За словами прем’єрки, співпраця ЄС і Великобританії в майбутньому продовжиться.

Влітку 2017 року міністр імміграції Британії Брендон Льюїс повідомив, що заходи з обмеження в’їзду мігрантів з країн Євросоюзу до Великої Британії запровадять у березні 2019 року.

Поділитись: