ENRU

Громадянина Британії засудили за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків

Британський суд уперше визнав громадянина країни винним у терористичній діяльності у зв'язку з участю у збройному конфлікті на Донбасі.

Про це пише BBC.

Суд у Манчестері засудив британця Бенджаміна Стімсона, який перебував у складі збройних формувань самоназваних «ДНР» і «ЛНР», до 5 років і 4 місяців в’язниці.

Суддя уточнив, що засуджує Стімсона до 8 років ув’язнення, але зменшує термін на третину за визнання провини.

Рідні засудженого вважають, що вирок Стімсону «занадто суворий».

«Мені шкода, що мій син туди поїхав. Ми про це не знали. Ми думали, він працює на фермі», — зазначив батько засудженого.

Стімсона звинуватили у «планах за сприяння інших осіб вчинити акти тероризму».

Водночас суддя не знайшов доказів того, що Стімсон безпосередньо брав участь у збройному конфлікті.

Суддя постановив, що Стімсон не має екстремістських поглядів і не є небезпечним для населення Британії. Спочатку його звинувачували в підготовці і здійсненні терактів, але потім звинувачення зняли.

Бенджаміну Стімсону 41 рік. Він народився і виріс на півночі Англії. Восени 2015 року журналісти BBC зустріли його неподалік від Дебальцевого. Він розповів, що вирушив на Донбас, оскільки «вдома не бачив ніяких перспектив».

На початку серпня 2015 року Стімсон прибув до Москви. Звідти за допомогою людей, з якими познайомився в соцмережах, британець переправився на Донбас і приєднався до одного з загонів самоназваної «ДНР».

Стімсона затримали в аеропорту Манчестера в кінці листопада 2015 року — як тільки він повернувся до Великобританії.

Як повідомляється, він був допитаний, у ході огляду його речей спецслужби виявили військову форму з нашивками «Новоросії».

У суді він стверджував, що не брав участі в бойових діях, а вирушив на Донбас з гуманітарною місією. Водночас, згідно з матеріалами справи, у листуванні з одним з друзів він розповідав про поводження зі зброєю.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram