УКРАЇНА

Громадське долучилось до заклику медіаспільноти припинити злочини проти журналістів

3 листопада, 2017 01:28
УКРАЇНА/Громадське долучилось до заклику медіаспільноти припинити злочини проти журналістів
Зберегти
Вигляд
У зв'язку з Міжнародним днем припинення безкарності злочинів проти журналістів (2 листопада 2017 року) ми, ЗМІ та видавці, журналісти та медіапрофесіонали, а також інші учасники медіаспільноти одностайно висловлюємося проти насильства щодо представників нашої професії.

Займатися журналістикою у всьому світі стає все небезпечніше. Настав момент, коли ми, медіа, повинні використовувати свої аудиторії і платформи, щоб світ прислухався і змінив жахливу статистику:

 • Кожні п'ять днів в світі гине журналіст.
 • Кількість журналістів в тюрмах рекордно висока.
 • Журналісти у всьому світі регулярно піддаються залякуванням і переслідуванню.
 • Найбільше ризикують регіональні/місцеві журналісти, але злочини проти них рідко набувають розголосу.

Це далеко не повний список насильницьких дій проти наших колег, єдина «провина» яких полягає в тому, що вони продовжують робити свою справу. Це недопустимо! Журналістика відіграє важливу роль! Журналістика – це основа демократії, вона підтримує відповідальність перед суспільством і стимулює суспільну дискусію. Журналістика надає майданчик для висловлення різних думок, і є ліками проти цензури. Безпека журналістів є необхідною умовою для якісної журналістики, яка буде служити суспільству і аудиторіям. Якщо безпека журналістів не буде забезпечена, громадськість залишиться без доступу до надійної інформації.

Суспільство і влада повинні захищати журналістів та інших працівників ЗМІ. Однак незважаючи на всі міжнародні заяви і резолюції про обов'язок держави захищати журналістів, протягом останніх десяти років у цій сфері не відбулося значних покращень. Насильство щодо наших колег триває. При цьому спостерігається почастішання нападків на медіа з боку політичних лідерів, які не поважають критичну роль журналістики, якщо та не відповідає їхнім інтересам.

ЩО МИ МОЖЕМО ВДІЯТИ?

Зараз – як ніколи – настав час взяти справу в свої руки. Ми переконані, що солідарність з медіаспільнотою є ключовим фактором у боротьбі із занадто тривалою безкарністю щодо злочинів проти журналістів.

Тому ми заявляємо про готовність звернутися до своїх аудиторій і попросити їх чинити тиск на інститути, уряди та інші організації, що демонізують журналістів і легітимізують завдання їм шкоди.

Ми зобов'язуємося:

 • висловлюватися про важливість захисту представників нашої професії;
 • розповідати про насильство, пережите нашими колегами по всьому світу;
 • показувати в наших матеріалах, як напади на журналістів впливають на суспільство;
 • нагадувати урядам про їхній обов'язок надавати журналістам право вільно працювати без страху перед наслідками;
 • продовжувати нагадувати про це, коли відповідальні інститути не будуть карати осіб, які вчинили злочини проти наших колег;
 • висвітлювати причинно-наслідкові зв'язки між насильством щодо журналістів і безкарністю більшості таких злочинів;
 • закликати до відповідальності уряди та інститути, що сприяють безкарності.
Пов`язані новини