ENRU

Громадське вперше показало в Україні фільми «Рани 360°», зняті за VR-технологіями

Data?1509453432
В Україні прем’єра фільмів «Рани 360°» відбулась на ІТ-конференції SE2017 27-29 жовтня Фото: Громадське

Громадське спільно з Йосипом Сивеньким вперше показало в Україні серію з трьох документальних фільмів «Рани 360°», знятих за допомогою технології віртуальної реальності.

Прем’єра відбулась на ІТ-конференції SE2017 27-29 жовтня. За три дні автор фільму Йосип Сивенький, разом з командою Громадського та волонтерами, розказували про фільми та допомагали справлятися з емоціями та переживаннями від побаченого.

За три дні конференції понад 500 людей побачили історії героїв, майже відчули їхній біль та переживання рідних, оскільки VR-технологія дає відчуття майже повної присутності поруч з героєм.

«Рани 360°» протягом трьох днів подивились сотні глядачів Фото: Громадське

Глядачі мали змогу «побувати» в палаті з пораненим Романом Кубишкіним, який майже втратив ліву половину мозку, побачити які успіхи в спорті робить Сергій Романовський, якому ампутували праву ногу та відчути силу духу Вадима Ушакова, який крізь біль намагається знову ходити та говорити після поранення.

Попереду у героїв ще довгий шлях реабілітації, але крок за кроком він стає все меншим, завдяки спільним зусиллям рідних, волонтерів та небайдужих людей.

Фільми «Рани360°» були створені спільними зусиллями Громадського та відомого американського фотографа і документаліста Йосифа Сивенького, який працює на New York Times та інші видання.

Дивіться більш детальну розповідь про перший фільм. Це історія Вадима Ушакова, колишнього військового, який був поранений в бою та евакуйований на гвинтокрилі. Під час евакуації він страждав від кисневого голоду через те, що сповзла киснева маска. Він втратив багато базових функцій – можливість їсти, ходити та говорити. Більше року він проходить реабілітацію та повільно повертається до життя завдяки лікарям та коханій дружині Альоні.