ENRU

Громадське презентувало перший знятий за VR-технологіями документальний фільм

Громадське Телебачення презентувало перший документальний фільм, знятий за допомогою технологій віртуальної реальності. Проект має назву «Рани 360°» та дозволяє глядачам зануритись у реальність поранених солдат, які повернулися з фронту.

Фільм створений разом з американським фотографом українського походження Йосифом Сивеньким, який кілька років поспіль знімав портрети поранених під час Революції гідності та бойових дій на сході України.


Презентація проекту  «Рани 360°» Фото: Громадське

Прем’єра нового фільму відбулася 7 липня у Варшаві на міжнародній конференції «360/OS Open Source Summit».

Знятий за допомогою камери, яка дає сферичне зображення радіусом у 360°, фільм дозволяє глядачу відчути максимальну присутність на місці подій. В першому фільмі з двох основні дії відбуваються у лікарні, де його герой, Вадим Ушаков, проходить реабілітацію після тяжких поранень.


Фото: Громадське

Його дружина Олена залишається поруч весь час, побутує на кухні, готує коханого та супроводжує під час процедур. Саме її голосом розказана ця історія.

За словами автора, фільм не тільки розповідає історію молодої родини, але й підіймає важливі соціальні питання.


Фото: Громадське

«Цей інноваційний підхід покликаний звернути увагу суспільства на такі важливі теми, як необхідність довгострокової програми медичного обслуговування, пенсійне забезпечення, курси фізичної терапії, лікування пост-травматичних синдромів, перепідготовка та майбутня зайнятість, а також брак в Україні необхідної інфраструктури для людей з обмеженими можливостями», — наголошує режисер фільму Сивенький.

Фільм буде доступний для перегляду на комп'ютері, планшеті або смартфоні, однак максимальний ефект досягається за допомогою гарнітури віртуальної реальності. Глядач отримує нагоду зануритися у повсякдення героя та майже фізично відчути його біль.

«Ми використали цю нову технологію, щоб показати і дати можливість відчути, що за всіма цифрами — людські історії», — говорить Наталя Гуменюк, голова ГО «Громадське телебачення», яка презентувала фільм разом з автором.

Саміт «360/OS Open Source Summit» відбувається в рамках 2017 Global Forum. Нагадаємо, одночасно у Варшаві триває візит президента США Дональда Трампа та зустріч лідерів 12 країн «Тримор'я».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Громадське презентувало фільм «Паростки».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram