ENRU

Громадське розцінює допис «Миротворця» про тюрми СБУ як тиск на журналістику

26 березня сайт «Миротворець» опублікував допис про збір коштів на «будівництво секретної тюрми СБУ для представників міжнародної організації Amnesty International».

У дописі використали фотографію журналістки Громадського Анастасії Станко з підписом «в очікуванні першої черги».

Анастасія є співавторкою нещодавнього розслідування Громадського про ізолятор СБУ в Харкові, де незаконно утримувалися люди. Воно інформує про факти, що становлять суспільний інтерес, зокрема, порушення прав людини.

Громадське розцінює допис сайту «Миротворець» як тиск на журналістику й черговий заклик до цькування — метод, який «Миротворець» використовує не вперше. Досі так і не відомі результати розслідування справи щодо публікації «Миротворцем» персональних даних майже 4 тисяч журналістів, які висвітлювали військовий конфлікт на Донбасі. Серед них були, зокрема, ті, хто надавав інформацію з непідконтрольних українській владі територій — часто, наражаючись на пряму небезпеку.

Публікація даних призвела до цілої кампанії цькування та залякування окремих журналістів і медіа, поставила під загрозу не лише професійну діяльність, а й здоров'я та життя репортерів.

Ми вважаємо подібну діяльність не лише неприпустимою, а й відверто небезпечною для свободи слова в Україні.

Закликаємо прокуратуру Києва розслідувати справу щодо публікації персональних даних журналістів. А політиків, активістів, громадських діячів, які підтримують і поширюють подібні дописи, — сприяти розслідуванню фактів щодо незаконного утримання людей в ізоляторі СБУ, викладених у звітах міжнародних організацій Amnesty International, Human Rights Watch та розслідуванні Громадського «Таємний ізолятор СБУ».

Редакція Громадського