Громадське розцінює допис сайту «Миротворець» як тиск на журналістику та черговий заклик до цькування — метод, який «Миротворець» використовує далеко не вперше.

26 березня сайт «Миротворець» опублікував допис про збір коштів на «будівництво секретної тюрми СБУ для представників міжнародної організації Amnesty International».

У дописі використали фотографію журналістки Громадського Анастасії Станко з підписом «в очікуванні першої черги».

Анастасія є співавторкою нещодавнього розслідування Громадського про ізолятор СБУ в Харкові, де незаконно утримувалися люди. Воно інформує про факти, що становлять суспільний інтерес, зокрема, порушення прав людини.

Громадське розцінює допис сайту «Миротворець» як тиск на журналістику й черговий заклик до цькування — метод, який «Миротворець» використовує не вперше. Досі так і не відомі результати розслідування справи щодо публікації «Миротворцем» персональних даних майже 4 тисяч журналістів, які висвітлювали військовий конфлікт на Донбасі. Серед них були, зокрема, ті, хто надавав інформацію з непідконтрольних українській владі територій — часто, наражаючись на пряму небезпеку.

Публікація даних призвела до цілої кампанії цькування та залякування окремих журналістів і медіа, поставила під загрозу не лише професійну діяльність, а й здоров'я та життя репортерів.

Ми вважаємо подібну діяльність не лише неприпустимою, а й відверто небезпечною для свободи слова в Україні.

Закликаємо прокуратуру Києва розслідувати справу щодо публікації персональних даних журналістів. А політиків, активістів, громадських діячів, які підтримують і поширюють подібні дописи, — сприяти розслідуванню фактів щодо незаконного утримання людей в ізоляторі СБУ, викладених у звітах міжнародних організацій Amnesty International, Human Rights Watch та розслідуванні Громадського «Таємний ізолятор СБУ».

Редакція Громадського

Поділитись: