УКРАЇНА

Грудневі платіжки за тепло в Києві враховують споживання кінця листопада — «Київенерго»

УКРАЇНА/Грудневі платіжки за тепло в Києві враховують споживання кінця листопада — «Київенерго»
Зберегти
Вигляд
Кількість днів надання послуги, що відображається в платіжках за грудень, складається з залишкової кількості днів надання послуги у листопаді та всього грудня.

Грудневі платіжки киян за тепло враховують також споживання наприкінці попереднього місяця. Про це заявила прес-служба ПАТ «Київенерго», передає «Інтерфакс-України».

«Починаючи з грудня 2016 року зняття показників будинкових лічильників для нарахування за опалення проводиться в два останні дні місяця, а не з 19-го до 26-е число, як раніше. Тому кількість днів надання послуги, що відображається в платіжках за грудень у мешканців таких будинків складається з залишкової кількості днів надання послуги у листопаді та всього грудня», — йдеться у повідомленні.

Представники енергокомплексу нагадують, що майже 90% тепла, що відпускається компанією, оплачується за будинковими лічильниками.

«Контроль над відпуском тепла за допомогою будинкових лічильників оголив проблему аномально високого споживання в деяких будинках. Причинами можуть бути крадіжка тепла, розбалансування мереж, а також те, що в будинках не проведені заходи з енергозбереження. Щодо таких будинків проводитимуть перевірки, інформацію про порушення надаватимуть місцевій владі», — зазначають у компанії.

Ще однією проблемою «Київенерго» називає несвоєчасне подання даних мешканцями будинків, у яких частину квартир обладнано індивідуальними лічильниками, а частину – ні.

«Розрахунок проводиться шляхом вирахування з місячних показників будинкового лічильника сумарних показань всіх квартирних приладів обліку. Різниця розподіляється на квартири без лічильників пропорційно опалюваній площі», — пояснюють у компанії.

Вартість опалення в грудні 2016 року для киян, будинки яких не обладнані лічильниками, становила 31,27 грн/м2.

Близько 30% клієнтів "Київенерго" отримують державну допомогу при оплаті комунальних послуг.

Раніше в «Київенерго» зазначали, що нові комунальні платіжки за можуть не зараховуватись.

Кабінет міністрів України має намір запропонувати громадянам, які не підпадають під програму житлових субсидій, скористатися 12-місячною розстрочкою для оплати житлово-комунальних послуг. 

Нагадаємо, київська міська влада не має наміру продовжувати контракт з «Київенерго» щодо управління тепломережами міста.

Пов`язані новини