Дослідники міжнародної групи з вивчення темної енергії (DES) оприлюднили найдетальнішу наразі мапу розподілу темної матерії у Всесвіті.

Дослідники міжнародної групи з вивчення темної енергії (DES) оприлюднили найдетальнішу наразі мапу розподілу темної матерії у Всесвіті.

Вчені досліджували понад 26 мільйонів галактик, повідомляє BBC.

Мапа допоможе вченим зрозуміти, з чого складається темна матерія, і більше дізнатися про саме явище, а також загальні принципи функціонування Всесвіту.

Карта відображає щільність темної матерії в різних галактиках, яка має допомогти зрозуміти природу цього явища (Тепліші кольори позначають райони концентрації темної матерії) Фото: DES (Dark energy survey)

Дослідження темної енергії, які здійснюють DES — найбільший наразі подібний проект.

Він стартував у 2004 році, і тепер у ньому беруть участь 400 вчених, які представляють 26 різних наукових інститутів із семи країн.

Дослідники отримали зображення 26 мільйонів галактик за допомогою найбільш чутливої ​​на сьогодні астрономічної цифрової фотокамери з роздільністю 570 мегапікселів, встановленої на телескопі «Віктор Бланко» в обсерваторії Черро Толедо в чилійських Андах.

Нагадаємо, телескоп Hubble сфотографував галактику віддалену від Землі на 30 млн світлових років галактику, яка отримала назву «Just like home».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile