Російські ГРУшники Алєксандров та Єрофєєв потрібні були Владіміру Путіну для того, щоб пояснити росіянам звільнення Надії Савченко.

Про це в ефірі Громадського сказав Ілья Новіков, адвокат Надії Савченко.

«Росіяни не були потрібні Путіну весь цей час, про них згадали тільки тоді, коли треба було пояснити, чому вони звільняють Савченко», – сказав адвокат.

«Головне питання було те, що не було подано апеляційної скарги в справі ГРУшників, і щоб не затягувався час через це. Росіяни самі знайшли спосіб, за неї написали прохання про помилування. Це написали сім’ї загиблих», – сказав Новіков.

Він додав, що про обмін Савченко стало відомо напередодні ввечері.

«Стало відомо ввечері вчора, що на сьогодні запланований обмін і полетів до Ростова, щоб підстрахувати. На щастя це не було потрібно. Ми до самого кінця дещо мали сумніви, що конфліктна сторона – прикордонники або ще хтось – вимагатимуть паспорт. Консули підготували запасний паспорт. Все це було непотрібно», – сказав Новіков.

Нагадаємо, 25 травня льотчицю Надію Савченко обміняли на російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва.

У МЗС оприлюднили список утримуваних в Росії українців.

Після прибуття президентського літака з Савченко на борту, представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко заявила, очікує до кінця травня повернення з Росії ще двох українців.

Поділитись: