Прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе на загальних дебатах високого рівня 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку закликав Росію виконати міжнародні зобов'язання та вивести війська з невизнаних республік Абхазії та Південної Осетії.

Прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе на 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку закликав Росію виконати міжнародні зобов'язання та вивести війська з невизнаних республік — Абхазії та Південної Осетії.

Про це прем'єр заявив на загальних дебатах високого рівня, передає «Укрінформ».

«Ми наполегливо закликаємо Російську Федерацію: виконайте взяті на себе і підписані міжнародні зобов'язання, виведіть окупаційні сили з території Грузії», — заявив Бахтадзе.

Прем'єр зазначив, що Грузія намагається використовувати формат женевських міжнародних дискусій для нормалізації ситуації, однак «спроби Грузії натикаються на спротив з боку Росії».

Бахтедзе закликав Росію дозволити жителям окупованих територій жити «нормальним життям» та «не підривати мирні ініціативи Грузії».

За його словами, на окупованих Росією грузинських територіях відбувається мілітаризація регіону та помітне зменшення кількості населення.

«Повною мірою відбувається мілітаризація регіону і депопуляція окупованих територій. У зв'язку з серйозним погіршенням ситуації у гуманітарній, соціально-економічній і правозахисній сферах населення окупованих територій зменшилося у п'ять разів», — сказав прем'єр-міністр Грузії.

22 травня державний секретар США Майк Помпео пообіцяв більш глибоку безпеку та економічну підтримку Грузії та закликав Росію вивести свої війська з регіонів Абхазії та Південної Осетії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Абхазія: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України виступило проти входження окремих підрозділів збройних сил самопроголошеної Південної Осетії до складу збройних сил Росії, про що в РФ заявили раніше.

24 січня Держдума РФ ратифікувала угоду про «порядок входження окремих підрозділів збройних сил Південної Осетії до складу збройних сил Росії».

Південна Осетія — непідконтрольний Тбілісі регіон у Грузії, у 2008 році контроль над ним за підтримки Росії перейшов до бойовиків.

Раніше повідомлялось, що у Південній Осетії переводять грузинські школи на російську мову навчання.

ЧИТАЙТЕ СПЕЦПРОЕКТ: Життя крізь колючий дріт: лінія  розмежування з Південною Осетією

 

Поділитись: