Грузія розпочала процедури з припинення дипломатичних відносин з Сирією через визнання арабською республікою незалежності Південної Осетії та Абхазії.

Грузія розпочала процедури з припинення дипломатичних відносин з Сирією через визнання арабською республікою незалежності Південної Осетії та Абхазії.

Про це під час спеціального брифінгу повідомив заступник міністра закордонних справ Давід Дондуа, передає «Грузия Online».

За його словами, 29 травня «внаслідок маніпулювання з боку Росії» сирійський режим ухвалив рішення про визнання незалежності Абхазії та Цхінвальського регіону (Південна Осетія).

Дондуа підкреслив, що це рішення суперечить нормам міжнародного права.

«Цими діями режим (президента Сирії Башара — ред.) Асада підтримав військову агресію Росії проти Грузії та етнічну чистку, що продовжується роками», — зазначив заступник глави МЗС.

У зв’язку з цим Грузія розпочала процедури з метою розірвання дипломатичних відносин з Сирією, наголосив Дондуа.

Нагадаємо, 29 травня так званий міністр закордонних справ невизнаної Абхазії повідомив, що Сирія визнала незалежність окупованих Росією територій Грузії — Абхазії та Південної Осетії.

Раніше державний секретар США Майк Помпео пообіцяв більш глибоку безпеку та економічну підтримку Грузії та закликав Росію вивести свої війська з регіонів Абхазії та Південної Осетії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Абхазія: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України виступило проти входження окремих підрозділів збройних сил самопроголошеної Південної Осетії до складу збройних сил Росії, про що в РФ заявили раніше.

24 січня Держдума РФ ратифікувала угоду про «порядок входження окремих підрозділів збройних сил Південної Осетії до складу збройних сил Росії».

Південна Осетія — непідконтрольний Тбілісі регіон у Грузії, у 2008 році контроль над ним за підтримки Росії перейшов до бойовиків.

Раніше повідомлялось, що у Південній Осетії переводять грузинські школи на російську мову навчання.

ЧИТАЙТЕ СПЕЦПРОЕКТ: Життя крізь колючий дріт: лінія  розмежування з Південною Осетією.

Також читайте спецпроект Громадського (Не)визнані про те, як живуть, чого прагнуть і чого домагаються жителі спірних територій на пострадянському просторі.

/Павло Калашник

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile