Світ / Сусідні країни

Роскомнагляд оштрафував The New Times на 22 млн рублів за несвоєчасний звіт про іноземне фінансування

«Ехо Москви»
Світ/Сусідні країни/Роскомнагляд оштрафував The New Times на 22 млн рублів за несвоєчасний звіт про іноземне фінансування
Зберегти
Вигляд
У Росії Мировий суд оштрафував незалежне інтернет-видання The New Times і його головну редакторку Євгенію Альбац на понад 22 мільйони рублів за несвоєчасну відповідь на запит Роскомнагляду щодо іноземного фінансування.

Це призведе до закриття журналу, повідомив адвокат видання та редакторки Вадим Прохоров, передає «Ехо Москви». Він додав, що рішення суду оскаржать.

У Кремля таке рішення суду вважають справедливим. Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що штраф розміром в 22 мільйони рублів, який наклали на журнал The New Times і може призвести до його закриття, відповідає чинному законодавству країни.

«Якщо не буде журналу, то це, звісно, скоріше погано, ніж добре. Тут можна лише поспівчувати», — сказав речник Путіна.

The New Times (до 2007 року «Новое время») — російський щотижневий суспільно-політичний журнал, який видавався на папері з 1943 по 2017 роки. Розпочав своє існування як політичний щотижневик газети «Труд», який спеціалізувався на освітленні закордонних подій. Він вирізнявся серед решти радянських видань відсутністю прямої критики західного суспільства. З 2006 року сайт журналу перетворився на новинний портал NewTimes.ru, який став відомим після серії відеорепортажів з «Маршів незгодних» в Москві. У 2013 році видавець The New Times Ірена Лесневська подарувала журнал головній редакторці Євгенії Альбац, яка згодом заявила, що «єдиним власником журналу буде громадянське суспільство Росії» і що видання стане першим громадським журналом в країні. Після червня 2017 року журнал перестали друкувати і він продовжив роботу як інтернет-видання.

Нагадаємо, у травні 2018 року російське інтернет-видання Znak.com виграло у Роскомнагляду суд щодо лайки в відеоролику. Роскомнагляд почув мат в ролику і звинуватив Znak.com в порушенні закону про ЗМІ, за що виданню загрожував штраф. Редакція наполягала на тому, що нецензурної лексики на відео не чути.

Пов`язані новини