УКРАЇНА

Вона була суворою і палила свої роботи — рідні про Тетяну Яблонську

28 лютого, 2018 12:11
УКРАЇНА/Вона була суворою і палила свої роботи — рідні про Тетяну Яблонську
Зберегти
Вигляд
«Картини лишилися на тих цвяшках, які забивала мама, палітри висять так, як вона їх повісила. Не хочу нічого чіпати, мені дуже цікаво бути в цій атмосфері — все лишилося таким, як за її життя», — Гаяне Атаян, донька українскої художниці Тетяни Яблонської, проводить для Громадського імпровізовану екскурсію майстернею матері.

24 лютого — День народження мисткині, її найвідоміша тематична робота «Хліб» нині зберігається у Третьяковській галереї в Москві. За цю картину Яблонська свого часу отримала Сталінську премію.     

Громадське побувало в майстерні Тетяни Яблонської та на виставці її картин, яка триває в Музеї книги і друкарства України.

Тетяна Яблонська народилася у Смоленську, звідки в 1928 році родина переїхала до України. Навчалася у Київському художньому інституті, де згодом почала викладати. На її полотнах — соцреалізм і фольклор.

Останні твори писала лівою рукою — правицю паралізувало після інсульту. Художниця померла у 2005 році.

ДИВІТСЬЯ ТАКОЖ Флоріан Юр'єв: архітектор «тарілки» та винахідник кольоропису

Художниця Гаяне Атаян, донька Тетяни Яблонської, у майстерні матері, Київ, 13 лютого 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Нині в її майстерні працює дочка — художниця Гаяне Атаян. Приміщення розташоване поблизу Національної академії мистецтв України, неподалік — схил, на якому Яблонська написала картину «Зима в старому Києві».

«Панорамний пейзаж мама зобразила дуже точно, на картині є всі будинки, які були тут у 1976-му. Минуло 40 років і пейзаж тепер зовсім інакший — територію майже не видно за забудовами», — розповідає Гаяне.

Майстерня художниці Тетяни Яблонської у Києві, 13 лютого 2018 року. У зеркальному відображенні — онука художниці Фото: Олена Зашко/ГромадськеХудожниця Гаяне Атаян, донька Тетяни Яблонської, разом із своїми онуками у майстерні матері, Київ, 13 лютого 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Пов`язані новини