Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch просить російський уряд зняти звинувачення з директора московської Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної.

Правозахисники наголошують, що у разі визнання Шаріної винною у порушенні ненависті з використанням службового становища, їй загрожуватиме до п'яти років позбавлення волі.

«Російська влада фактично вказує суспільству на те, що вміст книжкових полиць може довести до тюрми, як це бувало в радянські часи», - заявив директор Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

На сьогодні захисник Шаріної оскаржив домашній арешт до кінця грудня у справі розповсюдження екстремістської літератури. Минулого тижня у Москві провели обшуки в бібліотеці української літератури і затримав її директора Наталю Шаріну.

Таганський районний суд Москви помістив під домашній арешт директора бібліотеки української літератури Наталію Шаріну. А сама бібліотека української літератури у столиці Росії стане філією Московського дому національностей.

Справу проти Шариной було заведено після заяви муніципального депутата Дмітрія Захарова, який заявив, що керівництво бібліотеки «сповідує проукраїнські і русофобські погляди», а також «міфи» про голодомор.

Згодом муніципальний депутат округу Якиманка міста Москви Дмітрій Захаров з групою людей прийшов боролись з «бендерівським підпіллям» в до Українського культурного Центру.

/ фото Роман Цимбалюк via Facebook

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile