Принаймні два авіаудари по території сирійської провінції Хомс, які були нанесені 15 жовтня, як вважають місцеві жителі, російською авіацією, мабуть, є порушенням закону війни. Про це йдеться в опублікованій у неділю, 25 жовтня, доповіді міжнародної правозахисної організації.

У результаті першого авіаудару загинули 46 мирних жителів, у тому числі 32 дитини і 12 жінок у житловому будинку в місті Ганді. За даними правозахисників, всі вбиті були родичами одного з командирів Вільної сирійської армії. Наголошується, що всі загиблі були мирними жителями, будинок перебував далеко від лінії фронту і там не було військових.

З посиланням на фотографії з місця подій HRW повідомляє, що будинок, мабуть, був зруйнований «вакуумною бомбою», втрати від якої більші, ніж від звичайних авіабомб такого ж розміру.

В результаті другого удару, який був нанесений в місті Тер Маалех, було вбито 13 мирних жителів, а також командир місцевого осередку повстанців.

Human Rights Watch вимагає від Росії провести розслідування у зв'язку з інцидентами.

«Атаки, внаслідок яких очікувані втрати серед цивільних осіб перевищують передбачену військову ціль, є серйозними порушеннями законів війни», - йдеться у доповіді.

Саме тому «Росія повинна вжити всіх необхідних заходів для захисту цивільного населення від власних ударів».

hromadske.tv

Поділитись: