Хуситська ракета була за кілька секунд до того, щоб влучити у військовий корабель США

Ракета, яку єменські хусити 2 лютого випустили по військовому кораблю США у Червоному морі, була за кілька секунд до того, щоб влучити у судно. Американським Військово—морським силам довелося використати свою «останню лінію оборони».
Про це пише CNN.
Крилата ракета наблизилася до есмінця USS Gravely на відстань 1,6 км, тобто була за кілька секунд від ураження. Американські військові застосували передову систему озброєння Phalanx Close-In Weapon System (CWIS), яку називають «останньою лінією оборони».
Система Phalanx оснащена гарматами, які можуть здійснювати до 4500 20-міліметрових пострілів за хвилину, вражаючи ракети чи інші цілі на дуже близькій відстані.
За словами аналітиків, військові кораблі США відбили десятки попередніх ракетних атак хуситів, використовуючи засоби захисту більшої дальності, які вражають свої цілі на відстані 12 кілометрів або більше. Але сьогодні, 2 лютого, цього не сталося з невідомих причин.
Аналітик Карл Шустер, колишній капітан ВМС США, сказав, що ракета хуситів, що летить зі швидкістю 965 км за годину, ймовірно, була за 4 секунди від попадання в американський військовий корабель, коли її знищили 2-3-секундним кулеметним вогнем системи Phalanx.
За словами Шустера, що ближче ракета перебуває до корабля під час знищення, то більша небезпека для судна, оскільки уламки можуть пробити неброньовані частини корпусу.
Трохи контексту
Червоне море є найважливішим торговим шляхом, через який проходить приблизно 12% світової торгівлі, включно з 30% світового контейнерного руху. Проте восени 2023 року єменські хусити у відповідь на військову операцію Ізраїлю проти палестинського угруповання ХАМАС почали здійснювати напади на торговельні судна. Вони заявили, що всі «ізраїльські судна або судна, пов’язані з ізраїльтянами», вважають законною мішенню.
У грудні Сполучені Штати та Велика Британія розпочали місію, завдавши повітряних ударів по позиціях бойовиків, щоб усунути загрозу для судноплавства. Проте деякі союзники США, зокрема європейські країни, висловили застереження щодо плану Вашингтона та відмовилися від ідеї перебувати під командуванням американців.
- Поділитися: