УКРАЇНА

«Паростки» — фільм Громадського про театр акторів із синдромом Дауна

26 березня, 2018 13:40
УКРАЇНА/«Паростки» — фільм Громадського про театр акторів із синдромом Дауна
Зберегти
Вигляд
«Паростки» — перший в Україні театр, де грають актори із психічними та розумовими порушеннями. Громадське презентувало цей фільм рік тому в Мистецькому арсеналі в межах проекту «Особливі» і сьогодні, в День людей із синдромом Дауна, публікує його у відкритому доступі.

За півгодини у приміщенні спілки матерів «Сонячний промінь» актори театру «Паростки» мають розпочати репетицію. З вулиці чути гамір, який посилюється, щойно двері відчиняє Дана.

З порогу дівчина міцно обіймає нас і голосно сміється. Вона бачить нас уперше: «Тут у нас телевізор, а тут ми граємось, а тут — наші фотографії з вистав. Оце — «Муха», це — «Стіна» (назви вистав — ред.).

Поки Дана проводить екскурсію, у залі із темними завісами уже збираються інші актори. Як тільки з'являється режисер Віталій, усі займають свої місця.

Вадим одягає великі товсті окуляри, сідає за стіл, бере ручку та великий зошит. Сьогодні він стенографує, повільно і старанно вимальовуючи великі літери на папері. Саша готує реквізит, із серйозним виглядом розставляє стільці.

«Нас називають, як би це м'якше сказати, дебілами. Але це не так. Ось, подивіться на стіну. Це стіна наших вистав. І ви хочете сказати, що я дебіл?», — каже один з найдосвідченіших акторів Саша Стешенко, вказуючи обома руками на настінні фотографії: «Я грав сам себе у двох фільмах, один з яких «Плем'я». Я так довго до цього готувався...». 

За декілька хвилин — все на своїх місцях і хлопці ховаються за кулісами.

«Почали», – чути голос режисера.

Як режисер Віталій Любота разом із колегами знайшов спосіб інтегрувати своїх підопічних у повсякденність завдяки мистецтву і що таке арт-терапія — дивіться у фільмі.

Пов`язані новини
Війна
11 листопада 2018
Громадське просить вибачення за некоректне зображення анексованого Криму на мапі Європи
У матеріалі Громадського «100 років Першій світовій: уже тоді Донбас був стратегічно важливим об'єктом», від 11 листопада, була опублікована мапа «Карта Європи, 2018 рік», де анексований півострів Крим було зображено некоректно. На мапі зображення було заштриховано, утім в кольорах Російської Федерації. Попри те, що Крим замальовано штрихами, що мало означати, що територія анексована Росією, це створювало враження, ніби півострів є частиною РФ. Редакція одразу ж виправила помилку і визначить санкції щодо автора матеріалу.Громадське дякує читачам, що своєчасно звернули увагу. З початку російської агресії Громадське системно присвячує максимальну увагу незаконній окупації Криму. У нашій редакції працюють вимушені переселенці з Криму, понад три роки виходить щотижнева програма «Громадське.Крим», ми також регулярно готуємо репортажі і фільми про долі політв’язнів у Криму — подібні помилки є неприпустимими для нашої редакції.
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти