Корпорація IBM заявила, що планує придбати компанію із виробництва програмного забезпечення Red Hat Inc за 34 мільярди доларів, включаючи заборгованість компанії, пише Reuters.

Таким чином, зазначає агентство, IBM прагне урізноманітнити своє технологічне обладнання та консалтинговий бізнес.

У разі успішного завершення, ця угода стане найбільшим придбанням IBM.

«Придбання Red Hat — це зміна правил гри. IBM стане світовим постачальником №1 у сфері гібридних хмарних сховищ, пропонуючи компаніям тільки відкрите рішення, яке розблокує усю цінність хмари для їх бізнесу», — йдеться у заяві директора IBM Джинні Рометті.

Компанія IBM, ринкова капіталізація якої складає 114 мільярдів доларів, заплатить $190 за кожну акцію Red Hat.

Зазначимо, Red Hat спеціалізується на операційних системах Linux, найпопулярнішому типі програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке було розроблено як альтернатива пропрієтарного програмного забезпечення, випущеного корпорацією Microsoft.

«Придбання ілюструє, як більш старі технологічні компанії розширюють масштаби і прагнуть відбиватися від конкуренції, особливо у сфері хмарних обчислень», — пише Reuters.

У IBM сподіваються, що придбання допоможе компанії наздогнати Amazon, Alphabet та Microsoft у сфері хмарного бізнесу.

Операцію між IBM і Red Hat збираються закрити у другій половині 2019 року.

Раніше повідомлялось, що IBM створила менший за кришталик солі комп'ютер з підтримкою блокчейн. Торік восени IBM оголосила про створення найпотужнішого  квантового комп'ютера.

Поділитись: