Ідея краудфандингу на службі сепаратистів (огляд преси)

default/Ідея краудфандингу на службі сепаратистів (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Аналіз The New York Times групових веб-сторінок, оголошень у соціальних медіа та інших публікацій доводить, що у Росії працюють понад десяток груп, які збирають гроші для сепаратистів, тим самим підживлюючи конфлікт, який вже забрав життя понад 6400 людей та занурив російські відносини із Заходом у такі глибини, яких не було з часів Холодної війни. Ці групи користуються соціальними медіа, включаючи YouTube та російську версію Facebook, щоб спрямовувати пожертви через державні банки Росії та через систему приватних платіжних терміналів, якими володіє компанія QIWI. Вона афільована з Visa і торгується на біржі Nasdaq. І хоча більшість пожертв, схоже, йде з Росії, організації також залучають кошти із закордону через великі американські та європейські фінансові установи, у тому числі банки та компанії типу Western Union та PayPal. Навіть попри те, що багато із таких груп є об’єктами міжнародних санкцій».

The Daily Beast коментує візит Путіна до Італії та Ватикану. «Речник Ватикану отець Федеріко Ломбарді повідомив, що Папа Франциск попросив Путіна докласти «значних зусиль, щоб досягти миру» в Україні, маючи на увазі, що сторони обговорювали українське питання. «Вони домовились про важливість відновлення атмосфери діалогу та те, що всі сторони повинні намагатись виконати мінські угоди», - сказав Ломбарді після аудієнції. Потім кортеж Путіна із 13 машин помчав через весь Рим для швидкої зупинки на пагорбі Квірнал, де Путін відвідав новообраного президента Італії Серджі Маттареллу. Очевидно, Путіну не треба було сповідатись понтифіку. Напередодні свого візиту у ексклюзивному інтерв’ю газеті Corriere Della Sera Путін сказав, що його совість є чистою».

Ендрю Реттмен в EUObserver критикує запопадливість редакторів Corriere della Sera за інтерв’ю, яке вони взяли у Путіна в Москві. «Він говорив більш розкуто, ніж зазвичай, про те, чому захопив Крим, чому він проти енергетичних законів ЄС та причини відновлення авіапатрулювань у стилі епохи Холодної війни. Він робив одну брехливу заяву за іншою про Україну та Росію. Він сказав, що Євромайдан був цеерушним переворотом, що Крим прагнув приєднатись до Росії, що його військ в Україні немає і що Росіє стає більш демократичною. Шеф-редактор газети Лючано Фонтана та її міжнародний кореспондент Паоло Валентино навіть не опонували йому і не вставили справжній контекст… Інтерв’ю Corriere della Sera ставить питання про те, як західні медіа повинні ставитись до російських високопосадовців».

«Після обурення громадськості прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс повідомив, що він відшкодує державі 2500 євро. Це вартість польоту його дітей на урядовому літакові на фінал Ліги Чемпіонів у Берлін, який відбувся 6 червня. Виступаючи у четвер перед репортерами під час польоту до заморської території Реюньйон, Вальс наполягав, що його візит до німецької столиці був офіційним. Але він висловив жаль з приводу того, що дозволив дітям летіти разом з ним», - повідомляє France 24. Вальс, який народився на північному сході Іспанії, є відомим фанатом футбольного клубу Барселона. Його візит до Берліну подивитись футбол, за гроші платників податків, спричинив хвилю обурення у Франції.