«ІДІЛ міцно закріпилась у регіоні, скориставшись серією криз на Близькому Сході» — експерт

default/«ІДІЛ міцно закріпилась у регіоні, скориставшись серією криз на Близькому Сході» — експерт
Зберегти
Вигляд

Джуліен Барнс-Дейсі, дослідник Європейської ради міжнародних відносин (ECFR), розповів Громадському про Ісламську Державу, ефективність боротьби з нею, а також про складнощі створення Туреччиною буферної зони у Сирії.

Ісламська Держава останнім часом стала набагато активнішою, тож «Асад і його режим спробують легітимізувати себе як голос секуляризму на противагу джихадизму, але через політику цього уряду, Захід навряд чи знову підтримає режим Асада», – пояснює Барнс-Дейсі. Фактично Сирія зараз розділена: режим Асада контролює, можливо, 35-40% відсотків країни, у тому числі головні міста, різні ж опозиційні групи контролюють всю іншу територію.

«Курди, що контролюють північ Сирії – найбільший союзник США у боротьбі з ІДІЛ, адже турки, крім курдського конфлікту, зосередженні на поваленні сирійського режиму Асада. Але створення буферної зони у будь-якому разі породить нове напруження. Сполученим Штатам доведеться обирати те, хто є його більшим союзником у боротьбі з ІДІЛ: Туреччина чи курдські повстанці у Сирії», – підсумував експерт.