ІДІЛ втратила контроль над нафтовими родовищами в Іраку. Про це повідомляє Reuters.

Після того, як урядові війська минулого тижня витиснули бойовиків з району поблизу Кіркуку, Ісламська держава більше не контролює будь-які нафтові свердловини в Іраку, йдеться в заяві міністерства нафти Іраку.

Сунітські угруповання були витиснуті з Ширкату американськими військами за підтримки армії Іраку. Минулого місяця ІДІЛ втратила нафтове родовище Кайара, коли урядові сили йшли  в наступ на північ, щоб повернути під свій контроль Мосул – найбільше місто, яке контролюють бойовики.

«Втративши прибуток від нафти, ІДІЛ доведеться знайти інше фінансування, наприклад, підвищення податків і штрафів в районах, які ще знаходяться під контролем ісламістів»,– сказав чиновник служби безпеки Іраку Мутанна Джбара.

За інформацією чиновників нафтових та безпекових відомств, іракські сили поки що не повернули собі нафтове родовище Наджма, що недалеко від Кайара, але його видобувні свердловини більше не доступні для бойовиків через урядові наступальні та повітряні удари.

«Наджма досі не звільнена, так як деякі ділянки знаходяться в зоні конфлікту. Реальність така, що надзвичайно важко добувати і переправляти нафту в той час як наші сили просуваються в напрямку Мосула», - сказав представник міністерства нафти Асім Джихад.

Раніше сили міжнародної коаліції знищили нафтову інфраструктуру ІДІЛ в районі міст Абу-Камаль і Дей-ез-Зор в Сирії.

 

Поділитись: