ІДІЛ витрачає на бойовиків дві третини своїх доходів

default/ІДІЛ витрачає на бойовиків дві третини своїх доходів
Зберегти
Вигляд

Угрупування «Ісламська держава», яке в деяких країнах вважається терористичним, платить своїм бойовикам приблизно $ 600 млн на рік, повідомляє видання Slon з посиланням на Financial Times.

За даними видання, іноземні добровольці, що воюють за ІДІЛ, отримують від $ 600 до $ 1000 на місяць. За наявність дружини або рабині кожен боєць отримує надбавку в розмірі $ 50, а за наявність дитини - ще $ 35.

Уродженці Іраку і Сирії, які принесли клятву вірності лідеру угрупування Абу аль-аль-Бакру Багдаді, отримують $ 200-300 на місяць. Ті, хто воює за ІДІЛ, однак клятву вірності не приводив, отримують $ 50-150 на місяць.

Витрати угрупування на будівництво соціальних інститутів на підконтрольній їм території в цілому нижче: так співробітники лікарень отримують зарплату не більше $ 300.

Згідно з дослідженням, бойовики отримали не менше $900 млн від продажу нафти і оподаткування.

Близько двох третин річних доходів, тобто близько $600 млн, йдуть на фінансування бойових сил ІД.

$20 млн йдуть на фінансування основної бойової групи, яка складається в основному з іноземних бойовиків. Ще $15-20 млн витрачається на місцевих бойовиків.

Крім того, десятки мільйонів доларів йдуть на боєприпаси і вибухові речовини. Один тиждень наступу може коштувати не менше $1 млн.

Також $10-15 млн витрачаються на апарат безпеки, що включає поліцію, так звану «поліцію моралі» і розвідку.

«Ісламська держава» зараз контролює, за різними оцінками, від 40 до 90 000 квадратних кілометрів в Сирії та Іраку; на цій території проживають близько восьми мільйонів чоловік.

Читайте також велике інтерв'ю з експертом по джихадізму Олів'є Руа.