Ісламське радикальне угруповання «Ісламська держава» взяло на себе відповідальність за вибухи в будинку та маршрутці російського міста Магнітогорськ. Про це повідомила організація SITE Intelligence Group, яка з 2002 року відстежує діяльність бойовиків в інтернеті.

SITE Intelligence Group зазначила, що в «екслюзивному» 165-ому випуску газети бойовиків Al-Naba йдеться, що ІДІЛ бере на себе відповідальність за вибухи в будинку та мікроавтобуса в Магнітогорську.

Телеграм-канал Directorate 4, який висвітлює діяльність бойовиків, вказав, що у тексті статті йдеться про закладання прибічниками ІДІЛ вибухівки в багатоповерхівці та приведенні її в дію.

Тривале замовчування своєї причетності (майже три тижні після вибуху) бойовики пояснили тим, що переймалися за безпеку тих, хто безпосередньо влаштував теракт. Канал зазначає, що в статті немає жодних подробиць вибуху, окрім як усім відомих фактів. Телеграм-канал Directorate 4 має понад 38 тисяч підписників.

У ніч на 31 грудня в Магнітогорську Челябінської області обвалився під’їзд багатоквартирного житлового будинку. 35 квартир зруйновані повністю, 10 — частково. Унаслідок вибуху загинули 39 людей. У Слідчому комітеті РФ наголосили, що слідів вибухівки в будинку не знайшли.

На наступний день, 1 січня, у Магнітогорську вибухнула маршрутка — загинули троє людей. За даними поліції, вибух стався через несправність газового обладнення. Водночас деякі ЗМІ повідомили, що інцидент стався під час затримання ймовірних терористів.

Поділитись: