Ігнат прокоментував збиття «Кинджала»: Радіти рано, потрібно набагато більше сучасних систем

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що радіти через перше збиття ракети «Кинджал» поки що рано, адже Україні потрібно набагато більше сучасних систем протиповітряної оборони.
Про це він сказав в етері телемарафону.
Ігнат розповів, що системи Patriot раніше ніколи не працювали з таким типом цілей, як ракети «Кинджал», але ця ППО здатна перехоплювати балістичні цілі.
Тож українським силам «нічого не залишилося, крім як випробовувати», і зрештою це випробування виявилось успішним. Проте речник зазначає, що росіяни зарано дізналися про те, що в України є ППО, яке може збивати «Кинджали».
«Ми маємо потішитися, що маємо таку зброю, але тішитися рано, тому що її мало. Треба значно більше цих систем, щоб захистити великі наші міста, захистити об'єкти інфраструктури, захистити об'єкти атомної енергетики», — зазначив Ігнат.
Він наголосив, що для протидії балістичним цілям Україні потрібно більше ППО, яка призначена саме для такої роботи. І також Україна все ще потребує літаки F-16, резюмував Ігнат.
Що передувало?
Український військовий портал Defense Express 5 травня повідомив, що українські військовослужбовці вперше збили ракету «Кинджал». Там зазначили, що отримали фото уламків, зокрема носового обтічника зі слідами ураження. Вони належать ракеті Х-47 «Кинджал», якою окупанти намагались уразити Київ у ніч проти 4 травня.
На одному з уламків видно, що він отримав ураження з пробиттям, що дає змогу оцінити товщину матеріалу, який необхідний для того, щоб витримати високу температуру під час розгону до гіперзвукової швидкості.
Це також свідчить, що перехоплення було доволі ефективним — зі знищенням бойової частини ще в повітрі. Саме з цим нібито й пов'язаний потужний вибух, який чули кияни вночі 4 травня.
Портал наголошував, що Україна вже офіційно отримала засоби, які можуть боротися з балістичними цілями, — зенітно-ракетні комплекси Patriot.
Після публікації в Повітряних силах порадили звертатися до Defence Express та КМВА «за додатковою актуальною, оперативною та правдивою інформацією, яку використає ворог у війні проти України».
Речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат раніше заперечував збиття «Кинджалу». Проте зрештою командувач ПС Микола Олещук підтвердив знищення цієї цілі.
Що відомо про «Кинджал»?
Ракета «Кинджал» вперше опинилася на російському озброєнні у 2017 році. Після пуску з літака вона підіймається на велику висоту у верхні шари атмосфери, а потім за балістичною траєкторією наближається до цілі.
У росії називають її гіперзвуковою. Видання Defense Express зазначає, що ця ракета може розганятися до гіперзвукової швидкості завдяки прискорювачу, але не може летіти так постійно. На етапі наближення до цілі «Кинджал» рухається швидко, але не досягає гіперзвукової швидкості, кажуть журналісти.
А ось у Генштабі ЗСУ стверджують, що під час заходження на ціль по балістичній траєкторії ракети може розвивати швидкість приблизно 12 тисяч км/год, тобто досягати гіперзвуку.
Експерт із питань авіації та оборони Дейвид Гемблінг у статті для Forbes зазначив, що ракети «Кинджал» не обов’язково є швидшими за традиційні балістичні ракети, швидкість яких теж сягає гіперзвуку.
«Проте якщо балістичні ракети мають високу передбачувану траєкторію польоту, як гарматне ядро, то гіперзвукові здатні маневрувати всередині атмосфери. А це означає, що балістичні ракети можна виявити на великій відстані, і заздалегідь намітити точку перехоплення, тоді як гіперзвукові ракети залишаються на нижчому рівні, дають менше часу для попередження і не слідують передбачуваним шляхом», — пояснює експерт.
- Поділитися: