Колишній співробітник українського, а тепер російського «Беркуту» Володимир Суходольский жорстоко побив Ігоря Мовенка — українця із Севастополя.

Колишній співробітник українського, а тепер російського «Беркуту» Володимир Суходольский жорстоко побив Ігоря Мовенка — українця із Севастополя. Той приїхав до супермаркету на велосипеді з наліпкою — символікою батальйону «Азов». Мовенко дістав численні травми голови. Утім, так звана «поліція» нападника не затримала, ба більше — потисла руку. Натомість самому Ігореві призначили штраф — за використання «нацистської символіки».

Володимир Суходольский — не єдиний колишній співробітник української міліції, причетний до переслідування українця. Так, записи камер спостереження видалив начальник охорони супермаркету — Рагід Байрамов, пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України.

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник розповідає, що переслідування українців з боку колишніх українських правоохоронців в окупованому Криму — вже системне явище.

Це почалося після анексії півострова у 2014-му. Чітко простежувалося у справах Андрія Коломійця й Олександра Костенка. Їх судили за «напад» на співробітників «Беркута» на території Києва. Цікаво, що тоді постраждалими себе визнали саме співробітники «Беркута».

Розглядаючи ці справи, правозахисники відзначили, що Поклонська, колишня так звана «прокурорка» Криму, заявляла про щонайменше 40 постраждалих на Майдані «беркутівців».

«Так звана «прокуратура» або ФСБ Криму має «фонд», щоб будь-якої миті знайти такого постраждалого в якості підстави для фабрикації кримінальної справи, — каже Ольга Скрипник. — Поза тим, ці люди відчувають безкарнісь, як це трапилося у випадку із Суходольським».

Засідання підконтрольного Кремлю Гагарінського районного суду Севастополя у справі Ігоря Мовенка, 5 лютого 2018 року Фото: krymr.org (RFE/RL)

Штраф за «нацистську символіку» виявився лише початком. Мовенку не пробачили ані патріотичної позиції, ані спроб притягнути нападника до відповідальності. У грудні 2016-го в нього провели обшук і знову побили. Тепер судять за нібито екстремістські коментарі в інтернеті.

На попередніх засіданнях так званого «суду», обидва поняті, яким співробітники ФСБ нібито показували цей коментар Мовенка, підтвердили, що він екстремістський, але самого змісту не пригадали.

Наступне засідання так званого «суду» у справі Ігоря Мовенка — 19 лютого. Якщо його визнають винним, йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile