Сергій Швачко в лавах Збройних сил України з 17 років. Улітку 2014 року він був начальником зв'язку в 51-й Окремій механізованій бригаді ЗСУ. А в серпні 2014-го в складі бригади отримав завдання — взяти Іловайськ під контроль.

Від початку серпня військові щодня штурмували місто і 18 серпня, після прибуття батальйону «Донбас» українські підрозділи зайняли половину міста — територію до залізничної станції.

Після вторгнення російських військ у ніч на 24 серпня ситуація кардинально змінилася. 29 серпня вище керівництво ухвалило рішення про вихід з Іловайська. 51 бригада на той час стояла поруч, у селі Многопіллі. Під час відходу колону обстріляли, Сергія поранили. Разом з іншими бійцями він змушений був здатися в полон росіянам. Наступного дня пораненого Сергія передали українській стороні, із зони бойових дій його доставили до шпиталю в Дніпропетровську.

Чому в боях під Іловайськом було стільки втрат серед українських військових, чи правильні рішення ухвалило тоді командування та чи могло все бути інакше — за 4 роки Сергій Швачко згадує ті події й висловлює свої думки в інтерв'ю Громадському.

Поділитись: