Іловайськ Донецької області в серпні 2014 року вже не мав стратегічного значення для Збройних сил України.

Іловайськ Донецької області в серпні 2014 року вже не мав стратегічного значення для Збройних сил України.

Про це заявив начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв'ю про події під Іловайськом.

За його словами, у липні Іловайськ «ще мав певний інтерес», оскільки був великою вузловою станцією і був одним з «тактичних епізодів, тактичних завдань, яке вирішувалось в ході всієї операції».

«Іловайськ, як населений пункт – це було просто як одне із тактичних завдань всієї операції. Якогось стратегічного значення він для нас не мав, особливо вже у серпні, коли ми контролювали Кутейникове», – сказав Муженко.

За його словами, після того, як 19 серпня було взято під контроль Ясинувату, 95-а бригада була відведена і її повинні були замінити підрозділи Нацгвардії, а надалі їм на підкріплення планувалося перекинути підрозділи 93-ї окремої механізованої бригади. Проте уже за кілька годин Ясинувату знову захопили бойовики, але командування запропонувало облишити цей населений пункт і зосередиться на Іловайську.

«Від нас тоді було залучено за клопотанням Міністерства внутрішніх справ тільки механізовану групу – техніка 51-ї бригади, частково техніка ротно-тактичної групи 17-ї бригади. Потім там ще була збірна (група) з 93-ї бригади, яка підтягувалась рішенням керівника сектору «Б» генерала Хомчака і управління мало здійснюватися ними», - сказав Муженко.

Він пояснив, що тоді генерал Хомчак «проявив ініціативу, що хоче виїхати туди і організувати взаємодію».

«Я йому сказав, що там достатньо полковника з вашого штабу, щоб він підтримував цю взаємодію, а ваше завдання - керувати підрозділами у всьому секторі. Він попросився, що буквально виїде організує взаємодію, подивиться, розбереться там в ситуації і повернеться. Так трапилось, що у період 20-21 серпня зав’язались бої за Іловайськ і він там так і залишився. І вже виходив безпосередньо в ніч з 28 на 29 серпня», – додав начальник Генштабу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії

28 серпня 2014 року українські війська потрапили в оточення під Донецьком, в Іловайську — місті, яке вони за два з половиною тижні боїв так і не змогли взяти під свій контроль.

Наступного дня із бойовиками начебто вдалося домовитися про «зелений коридор» для виведення бійців та техніки. Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

За офіційними даними в «Іловайському котлі» загинули 366 військових, 249 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іловайськ. Точка неповернення

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile