Політика

Іменем загиблої у авіакатастрофі Єлізавєти Глінки назвуть військову лікарню — Міноборони РФ

Політика/Іменем загиблої у авіакатастрофі Єлізавєти Глінки назвуть військову лікарню — Міноборони РФ
Зберегти
Вигляд
lead
Глінка відома заявами про вивезення дітей з окупованого Донбасу та запереченнями про відсутність в Україні російських військ

Іменем загиблої у катастрофі літака ТУ-154 російської громадської діячки Єлізавєти Глінки, відомої заявами про вивезення дітей-сиріт з окупованих районів Донбасу, назвуть один із медичних закладів Міністерства оборони Росії.

Про це заявив перший заступник міністра Руслан Цаліков, передає «Интерфакс».

«Міністр оборони прийняв рішення про присвоєння одному з наших медичних установ її імені», — сказав він.

Зазначається, що Глінка, також відома на прізвисько «Доктор Ліза», летіла разом з військовим оркестром до Сирії із «гуманітарною місією».

У 2014 році голова фонду «Справедливая помощь» і член ради при президенті Росії з громадянського суспільства та прав людини Глінка заявляла про вивезення до Росії 29 дітей-сиріт із краматорського дитячого будинку.

Міністерство соціальної політики України спростувало таку інформацію, повідомляли у виданні «Дзеркало тижня».

Пізніше Глінка заявляла, що в Москві перебуває на лікуванні 35 дітей з Донецька. При цьому всі діти з батьками, і в Москві діти-сироти з Донецька відсутні.

Також вона переконувала, що накладені на Росію санкції необґрунтовані, і що російських військ на Донбасі нема. Про це Глінка розповідала в інтерв'ю виданню «Православие и мир».

«Як людина, яка регулярно буває в Донецьку, я не бачила там російських військ, подобається це комусь чути чи не подобається. Є ополчення і є українські війська, які з'ясовують між собою стосунки. Йде громадянська війна», — заявила вона.

Глінка переконувала, що анексія Криму Росією піде на користь малозабезпеченим дітям, які отримають можливість безплатно відвідувати півострів.

«Це та тема, в якій я нічого не розумію, нічого не розумію. В політиці, геополітиці, хто винен, хто має рацію. Знаєте, я працюю з хворими, давайте це також враховувати. Я б сказала, ці люди зараз задоволені», — переконувала вона.

У той час, коли Надія Савченко перебувала у російському ув'язненні, Єлізавєта Глінка вмовляла її визнати свою провину, про що розповідав адвокат Ніколай Полозов.

«Сьогодні «доктор Ліза» відвідала Надію Савченко. Нагадаю, рік тому вона вже вмовляла Надію визнати провину», — зазначав адвокат у мережі twitter.

«Доктор Ліза» абсолютно прокремлівська людина, і просто так нікуди просто так їздити не буде. В даному випадку мова була, безумовно, про дезинформацію Надії, їй пропонували сидіти тихо», — також розповідав Полозов в ефірі «112 Україна».

Про це також розповідала сестра Надії Савченко Віра, слова якої передавала «Українська правда».

Нагадаємо, що у Росії впав літак Ту-154 з військовим оркестром і журналістами.

Міністерство оборони Росії оприлюднило список 92 людей, які перебували на борту літака Ту-154.

Також повідомлялося, що Міноборони РФ не знайшло тих, хто вижив у катастрофі Ту-154.

Експертизи катастрофи літака проводитимуться у Москві.

Пов`язані новини