Життя

Імператор Японії публічно натякнув про можливе зречення від престолу

Життя/Імператор Японії публічно натякнув про можливе зречення від престолу
Зберегти
Вигляд
lead

82-річний імператор Японії Акіхіто стурбований тим, що за станом здоров'я йому все складніше виконувати свої обов'язки, повідомляє BBC

Про це він заявив в надзвичайному телезверненні до нації.

«Я стурбований тим, що мені буде складно виконувати свої обов'язки в якості символу держави, як я робив досі», – сказав Акіхіто.

Відзначимо, в Японії імператор має символічну владу, а його можливе зречення вимагатиме змін законодавства, так як в Японії немає правового положення, яке регулює процедуру відречення від престолу.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе вже заявив, що уряд країни обговорить дане питання, і допустив, що, якщо Акіхіто не зможе виконувати свої обов'язки, можуть встановити регентство. Однак, за словами Абе, Акіхіто залишиться імператором до кінця життя.

Японська монархія є найстарішою спадковою монархією в світі - записи свідчать, що лінія не переривалася протягом чотирнадцяти століть, нагадує CNN

Акіхіто - 125-й імператор Японії і прямий нащадок першого імператора Японії Дзімму (близько 660 р. до н.е.)

Він зараз - єдиний у світі монарх з титулом імператора, а також перший японський кронпринц, який одружився з простолюдинкою.

Сьогоднішня промова - лише третій в історії країни випадок за весь час існування радіо та телебачення, коли імператор звертається до нації. До цього імператор Хірохіто оголошував по радіо, що Японія програла Другу Світову війну, а його син Акіхіто у 2011 році звернувся до нації по телебаченню після радіаційної аварії на АЕС у префектурі Фукусіма. 

Пов`язані новини