Україна імпортує з Росії близько 170 мегаватів електроенергії, що складає менше 1% від максимально можливого щодобового споживання.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус.

«Загальний імпорт (Словаччина, Угорщина, Росія, Білорусь) складає біля 750 мегаватів. Загальний експорт (Угорщина, Молдова) 600 мегаватів. Імпорт із РФ складає 170 мегаватів, це менше 1% від потужності у добовий максимум нашого споживання», — повідомив Герус у Facebook.

Він додав, що електроенергію, яку Україна імпортує з Росії, обкладають митом у розмірі 2%. Водночас Герус зазначив, що імпорт електрики з інших країн може повністю припинитися, якщо «компанія-немонопліст опустить ціни ще на 5-10 копійок».

Герус зазначив, що наразі ціни на електрику на ринку в Україні нижчі, ніж на початку 2019 року, тобто до запровадження нового ринку електроенергії. Водночас на Закарпатті та в Івано-Франківській та Львівській областях ціни на електрику набагато вищі, ніж на решті території України.

«Там електроенергія суттєво дорожча, аніж у всіх інших областях, а одна компанія контролює 95% генерації енергоострову», — зазначив Герус, маючи на увазі компанію «ДТЕК» Ріната Ахметова, проти якої за зловживання своїм монопольним становищем уже порушив справу Антимонопольний комітет.

3 жовтня стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку «на добу наперед». Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала «Дніпроазот», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: