За підсумками січня-березня 2020 року до України завезли на 44-90% менше вугілля (залежно від його виду), аніж у першому кварталі попереднього року.

Такі дані наводить Державна митна служба України.

За даними митниці, кам’яного вугілля до України імпортували на 415 мільйонів доларів (проти 736 мільйонів доларів у першому кварталі минулого року). Падіння склало 44%. Коксівного вугілля та напівкоксу імпортували у 10 разів менше — на 8 мільйонів доларів проти 87 мільйонів доларів торік.

Також скоротилися обсяги імпорту мінеральних добрив (на 37%), дизельного палива (на 13%), руди, шлаків та золи (на 61%), транспортних засобів (на 25%) котлів та механічних пристроїв (на 22%).

Через падіння цих груп імпорту держава недоотримує значні надходження до бюджету, адже під час імпорту з товарів стягується податок на додану вартість.

«Імпорт сировинних товарів та засобів виробництва впав на 9,3% — з 7,8 млрд дол. до 7,07 млрд дол. А такі товари — руда, кам’яне вугілля, газ, нафта, чорні метали, добрива, машини, трактори тощо — становлять 58,4% обсягів імпорту. Тобто більшу половину», — зазначають у ДМС.

Чи не єдиний товар з перерахованої групи, імпорт якого від початку року зріс — це нафта. Її імпортували на загальну суму 117 мільйонів доларів, що на 57% більше, аніж у 2019 році.

Також на митниці повідомляють про зростання імпорту харчових продуктів, побутової техніки та одягу.

Поділитись: