Верховний суд Індії постановив передати старовинний індуїстський храм Падманабхасвамі — один із найбагатших храмів світу — у власність династії Траванкор. У будівлі раніше знайшли скарбів на 20 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Reuters.

Своїм рішенням Верховний суд скасував рішення Вищого суду індійського штату Керала, де розташований храм, від 2011 року. Тоді Падманабхасвамі розпорядилися передати у власність штату.

Храм Падманабхасвамі почали зводити в VI столітті нашої ери. Його урочисте відкриття відбулося в 1750 році. Розпорядником храму була династія князівства Траванкор. 1949 року Траванкор об’єднався з іншим князівством Кочі, а 1956-го вони обоє увійшли до складу штату Керала.

Останній правитель Траванкору помер у 1991 році. Через це влада Кералу заявила, що храм має перейти у власність штату. У 2011 році Верховний суд Індії дозволив обстежити Падманабхасвамі — в одному із сейфів знайшли тонни золотих монет і коштовностей, загальна вартість яких оцінювалася в понад 20 мільярдів доларів.

Після цього нащадки династії Траванкор почали оскаржувати право на володіння храмом із владою штату Керал. Верховний суд поставив крапку в цій справі в понеділок, 13 липня, заявивши, що смерть останнього правителя Траванкору не впливає на спадкоємні права на храм.

Поділитись: