Фото:

Yann Forget / Wikimedia Commons

Одна з найвідоміших туристичних принад Індії — Тадж Махал — відкрилася після шести місяців карантину. Будівлю закрили для відвідувачів через спалах коронавірусу в країні, а з ранку 21 вересня знову відкрили — проте з обмеженнями.

Про це повідомляє BBC.

Перед відкриттям усю територію Тадж Махалу ретельно продезінфікували, а всіх працівників зобов’язали носити захисні маски й рукавички.

У перший день відкриття пам’ятки після карантину, 21 вересня, відвідувачів було небагато, передає BBC. На вході в людей вимірюють температуру, а для оплати квитків і внутрішніх послуг проситимуть розрахуватися безготівково — все заради зменшення ризику зараження коронавірусом.

Це не єдине обмеження для відвідувачів Тадж-Махалу. Їм також потрібно дотримуватися соціальної дистанції і заборонено робити групові фото — втім селфі дозволяють. При цьому за день на територію Тадж Махалу пускатимуть не більше 5000 людей.

Вимушений карантин

Коронавірус змусив Тадж Махал закритися на пів року — це найдовший час, протягом якого він був недоступний для відвідувачів. Востаннє його закривали на кілька днів у 1970-х роках — під час підтоплення міста Аґра, неподалік від якого розташована пам'ятка, і війни між Індією та Пакистаном.

Тадж Махал — мармурова усипальниця, збудована в XVII столітті імператором Шах Джахан Мугалом для своєї дружини, Мумтаз-Махал. До пандемії до Тадж Махалу щодня приходили близько 70 тисяч людей — він є однією з найвідоміших і найпопулярніших туристичних пам'яток світу.

При цьому в самій Індії кількість хворих коронавірусною хворобою продовжує зростати. Загалом COVID-19 виявили в понад 5 мільйонів людей — це друге після США місце у світі.

Поділитись: