У базі Інтерполу тимчасово закрили доступ до інформації про розшук колишнього українського судді Миколи Чауса. Але розшукувати його досі продовжують.

Про це повідомляє Нацполіція.

Так, 17 січня 2020 року Чаус звернувся до Комісії з контролю файлів Інтерполу з клопотанням припинити розшук. Відповідно до процедури, з 18 вересня комісія на час розгляду звернення тимчасово закрила доступ до інформації про розшук Чауса.

Водночас у поліції пояснюють, що з розшуку екссуддю не знімали. На офіційному сайті МВС є оголошення про розшук Чауса. Також правоохоронці запевняють, що не припиняли шукати підозрюваного.

Хто такий Чаус?

Микола Чаус був суддею Дніпровського районного суду Києва. У серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю на отриманні хабаря в розмірі 150 тисяч доларів. Ці кошти виявили у двох скляних банках, які суддя особисто закопував у дворі власного дому.

У вересні 2016-го Верховна Рада дозволила затримати суддю, але тоді він уже втік з України. З листопада того ж року Чаус перебував у міжнародному розшуку, а згодом його затримали у Молдові за екстрадиційним запитам.

Проте його досі не екстрадували в Україні. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявляли, що він «всіляко уникає екстрадиції».

Торік у липні Зеленський навіть звернувся до прем'єр-міністерки Молдови Майї Санду з проханням посприяти в екстрадиції Миколи Чауса. Проте екссуддя досі за кордоном.

Поділитись: