Уряд планує заборонити в'їзд в Україну іноземців з країн, які потрапляють в «червону зону» за рівнем поширення коронавірусу. Обмеження планують встановити на 30 днів.

Про це повідомили на нараді президента України з представниками Кабміну 25 серпня, пише пресслужба глави держави.

Наразі уряд розробляє відповідний регламент. Коли такі пропозиції ухвалять і вони запрацюють, поки не повідомляють.

Водночас чиновники уточнюють, що заборона на в’їзд не стосуватиметься водіїв транзитного транспорту та представників гуманітарних місій.

Що за країни «червоної зони»?

Перелік держав зі значним поширенням COVID-19 (червоним) формує Міністерство охорони здоров'я і переглядає щотижня. Востаннє МОЗ оновлювало перелік 22 серпня. Відтак у «червоній зоні» нині зокрема такі країни, як Іспанія, Ізраїль та Чорногорія.

З повним списком можна ознайомитися тут

Нині люди, які прибули з країн «червоної зони», зобов'язані встановити та активувати мобільний додаток «Дій вдома». Якщо людина не має змоги встановити такий додаток, вона буде зобов'язана пройти обсервацію. Це стосується як українців, так і іноземців.

Водночас самоізоляція та обсервація після в'їзду в Україну не потрібна, якщо людина отримала негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, який провели після перетину кордону або не пізніше ніж за дві доби до цього.

Поділитись: