ENRU

Інститут національної пам'яті призупиняє легалізацію польських пам'ятників в Україні

Український інститут національної пам'яті призупиняє процес легалізації польських меморіальних об'єктів на території України.

Про це повідомляє прес-служба ІНП.

Таке рішення інститут ухвалив після нищення братської могили бійців УПА у польському селі Грушовичі 26 квітня.

Інститут вирішив призупинити легалізацію через незадовільну реакцію правоохоронців щодо паплюження українських пам'ятників.

«Відсутність належної реакції польської влади на системне нищення українських місць пам’яті в Польщі змушує нас призупинити процес легалізації польських меморіальних об’єктів на території України», — йдеться у повідомленні.

Таким чином, як зазначено в заяві, мінімум 105 польських пам'ятників і пам'ятних знаків, побудованих на території України з 1991 по 2017 рр., Залишаються нелегальними.

Крім того, Інститут ініціює перед Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій призупинення надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та догляд польських місць пам'яті в Україні.

Інститут національної пам'яті наголошує, що на відміну від польських правоохоронців, українські завжди починали належне розслідування актів наруги над польськими пам'ятниками в Україні.

Нагадаємо, що у селі Грушовичі в Підкарпатському воєводстві Польщі 26 квітня розібрали пам'ятник воїнам УПА, споруджений на місцевому цвинтарі 23 роки тому.

МЗС України назвало провокацією нищення пам'ятника.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram