УКРАЇНА

Інститут національної пам'яті призупиняє легалізацію польських пам'ятників в Україні

27 квітня, 2017 19:53
УКРАЇНА/Інститут національної пам'яті призупиняє легалізацію польських пам'ятників в Україні
Зберегти
Вигляд
Український інститут національної пам'яті призупиняє процес легалізації польських меморіальних об'єктів на території України.

Український інститут національної пам'яті призупиняє процес легалізації польських меморіальних об'єктів на території України.

Про це повідомляє прес-служба ІНП.

Таке рішення інститут ухвалив після нищення братської могили бійців УПА у польському селі Грушовичі 26 квітня.

Інститут вирішив призупинити легалізацію через незадовільну реакцію правоохоронців щодо паплюження українських пам'ятників.

«Відсутність належної реакції польської влади на системне нищення українських місць пам’яті в Польщі змушує нас призупинити процес легалізації польських меморіальних об’єктів на території України», — йдеться у повідомленні.

Таким чином, як зазначено в заяві, мінімум 105 польських пам'ятників і пам'ятних знаків, побудованих на території України з 1991 по 2017 рр., Залишаються нелегальними.

Крім того, Інститут ініціює перед Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій призупинення надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та догляд польських місць пам'яті в Україні.

Інститут національної пам'яті наголошує, що на відміну від польських правоохоронців, українські завжди починали належне розслідування актів наруги над польськими пам'ятниками в Україні.

Нагадаємо, що у селі Грушовичі в Підкарпатському воєводстві Польщі 26 квітня розібрали пам'ятник воїнам УПА, споруджений на місцевому цвинтарі 23 роки тому.

МЗС України назвало провокацією нищення пам'ятника.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини