УКРАЇНА

Інститут нацпам’яті просить політиків не вживати «голодомор» та «геноцид» у невластивих значеннях

26 жовтня, 2017 15:32
УКРАЇНА/Інститут нацпам’яті просить політиків не вживати «голодомор» та «геноцид» у невластивих значеннях
Зберегти
Вигляд
Прес-служба Інституту наголошує, що терміни «голодомор» та «геноцид» мають чітке визначення у міжнародному праві та національному кримінальному законодавстві України.

Інститут Національної пам’яті закликає політиків не вживати терміни «голодомор» і «геноцид» у невластивих значеннях.

Прес-служба Інституту наголошує, що терміни «голодомор» та «геноцид» мають чітке визначення у міжнародному праві та національному кримінальному законодавстві України.

«Їх вживання у невластивому значенні  заради посилення емоційного впливу є недоречним… Реформи, які вони не схвалюють з політичних чи інших мотивів у заявах, виступах, коментарях та блогах називають «цинічним і спланованим геноцидом українців», пишуть, що «геноцид розпочався: українців знищать по закону», порівнюють: «ситуація зараз нагадує мені геноцид, Голодомор в Україні», — зазначають в Інституті. 

«Наголошуємо на неприпустимості такого легковажного ставлення до історичних явищ та юридичних термінів. Слово «геноцид» має чітке визначення в міжнародному праві та національному кримінальному законодавстві України», — ідеться у повідомленні.  

Термін «геноцид» у 1944 році запровадив професор криміналістики Рафаель Лемкін, який писав: «Під геноцидом ми розуміємо знищення нації або етнічної групи». Правове визначення цього терміну встановлене Конвенцією про запобігання і покарання за злочини геноциду, що була ухвалена Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 р.

Голодомор, вчинений комуністичним тоталітарним режимом у 1932 – 1933 роках, є геноцидом українського народу. Цей злочин визнано Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» геноцидом українського народу. Правову класифікацію Голодомору як злочину геноциду підтвердив Апеляційний суд м. Києва у своїй Постанові від 13 січня 2010 року, за результатами розгляду кримінальної справи про Голодомор.

«Недоречне використання обох термінів, які означають буквальне вбивство мільйонів людей, призводить до їх нівелювання і є  наругою над пам'яттю убитих», — додали в Інституті нацпам'яті. 

Зазначимо, що політики часто використовують ці терміни у своїх зверненнях та виступах. Зокрема, термін «геноцид» регулярно використовує Юлія Тимошенко. 

Відео: Youtube/Телебачення Торонто

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини