ENRU

Інститут Нацпам’яті звернувся до ГПУ через реставрацію пам'ятника Леніну на Одещині

Український інститут національної пам'яті просить правоохоронців розслідувати реставрацію за бюджетні кошти пам'ятників радянським діячам Володимиру Леніну і Михайлу Калініну в селі Кубей Одеської області.

Про це ідеться у повідомленні Інституту.  

За даними інституту, пам'ятники відреставрували за 50 тис. грн із сільського бюджету.

«Генпрокуратуру та МВС Інститут просимо перевірити зазначені обставини та порушити кримінальне провадження за фактом виготовлення, поширення та публічного використання комуністичної символіки за ст. 4361Кримінального кодексу України. СБУ — перевірити посадових осіб сільської ради на предмет вчинення ними дій, спрямованих на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а Державну аудиторську службу  —  законність використання бюджетних коштів для проведення реставрації», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що Інститут у березні 2017 року звертався до Кубейського сільського голови щодо необхідності демонтажу пам’ятників Леніну та Калініну на території села.

Тоді ж Інститут скерував звернення начальнику Болградського відділення поліції з проханням вжити заходів для припинення зазначеного порушення чинного законодавства. Наразі ж він відреставрований. 

Фото: Facebook| Sergiy Soltasiuk 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня закон підписав президент Петро Порошенко. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також були демонтувані пам'ятники тоталітарної епохи.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram