Суспільне мовлення опублікувало частину договору з учасником України на пісенному конкурсі Євробачення-2019 — зокрема ті пункти, які стосуються обов'язків учасника. Саме від цього договору відмовилася переможниця національного відбору — співачка MARUV.

У НСТУ вказали, що договори з учасниками укладають щороку. Більшість пунктів встановлює організатор конкурсу — Європейська мовна спілка. Договір не можуть оприлюднити в повному обсязі, бо він є конфіденційним документом.

1.Не допускати під час перебування на сцені та під час відеозйомки будь-яких висловлювань, жестів та інших дій, не передбачених сценарієм

«Наприклад, «заборона шпагату», що фігурує в публікаціях співачки Maruv — не більше ніж емоційне трактування типової вимоги Європейської Спілки Мовників: попередньо узгодити зміст номера, план виступу, рухів на сцені артиста. Це нормальна практика, за такими самими умовами на Євробаченні виступають усі артисти з усіх країн», — вказали в НСТУ.

2.Брати участь у репетиціях, зйомках, телевізійних, радіопрограмах, промо-турах, прес-конференціях, інтерв’ю та інших заходах, визначених організатором

У НСТУ зазначили, що так заходи важливі не лише для організатора, а й для самого учасника.

3.Не проводити прес-конференцій та не давати інтерв’ю щодо підготовки та проведення Євробачення без попереднього погодження

4.Не допускати будь-яких дій, висловлювань чи проявів, які можуть мати політичний зміст або можуть бути використані в політичному аспекті.

5.Не допускати висловлювань, які можуть ставити під сумнів питання територіальної цілісності та забезпечення безпеки України

Саме цей пункт Суспільне додало за власною ініціативою.

«Вважаємо цей пункт принциповим та надзвичайно важливим, адже представник України на Євробаченні — це не просто виконавець, а ще й представник нашої країни на міжнародній арені. Такий представник не має завдавати шкоди інтересам держави Україна», — вказали в НСТУ.

6.Не гастролювати на території Російської Федерації протягом періоду з дати підписання договору та ще 3 місяці опісля завершення конкурсу

Цей пункт у договір також додало Суспільне. На думку компанії, така умова необхідна, адже є «ризики політизації дій учасника».

«Будь-які висловлювання та публічні дії артиста, зокрема й концерти, можуть бути використані державою-агресором з метою пропаганди та ескалації агресії», — вказали в НСТУ.

7.Підготувати потрібні документи для в’їзду на територію країни проведення Євробачення

8.Нести самостійно всі витрати, пов’язані з участю в Євробаченні

Учасник сам оплачує проживання в готелі, переліт та виділяє кошти на організацію виступу.

9.Передати окремі права інтелектуальної власності на конкурсний твір та права на матеріали, які використовуються у зв’язку з Євробаченням

У НСТУ це назвали також стандартною вимогою, яку мають виконати всі учасники пісенного конкурсу.

10.Сплатити штраф у випадку порушення зобов’язань чи завдання збитків

Якщо ж учасник порушить умови договору, то він має сплатити штраф у розмірі 2 мільйони гривень або обов’язок відшкодувати завдані збитки.

У Суспільному повідомили, що Україна може відмовитися від участі в Євробаченні-2019.

Раніше гурт Freedom-jazz girls band, який посів друге місце у національному відборі на Євробачення, відмовився представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі. Гурт KAZKA, який посів третє місце під час Національного відбору, також відмовився представляти Україну на Євробаченні.

Нагадаємо, Суспільне, яке обирає представника України на Євробаченні-2019, повідомило, що MARUV не представлятиме Україну на пісенному конкурсі. Після цього у Суспільному мовленні заявили, що обиратимуть представника України з-поміж усіх фіналістів національного відбору.

Поділитись: