Інцидент, що стався між українськими військовими командування «Південь» та кримськотатарською громадською організацією «Аскер» у селищі Чонгар Херсонської області, вичерпано

Інцидент, що стався між українськими військовими командування «Південь» та кримськотатарською громадською організацією «Аскер» у селищі Чонгар Херсонської області, вичерпано.

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

На його думку, конфлікту можна було б уникнути у разі, якщо б в Україні створили у складі Збройних сил України або Національної гвардії окремий кримськотатарський військовий підрозділ, в якому могли б служити як громадяни України - жителі Криму, кримські татари, так і особи інших національностей.

За словами Чубарова, члени «Аскера» проводили військову підготовку, сприяли прикордонній та митній службам України на КПП «Чонгар», «Чаплинка» і «Каланчак» в контролі за переміщенням людей та транспорту між материковою Україною і окупованим Росією Кримом.

«При цьому, як для однієї, так і для іншої служби постійний цивільний контроль, здійснюваний громадським об'єднанням «Аскер» був, м'яко кажучи, незручний. Небажаними «аскеровці» стали і для різного роду тіньових ділків, які налагодили різний незаконний бізнес на адміністративному кордоні. Природно і вони виступали стороною, прагнучи витіснити «Аскер» за межі займаних ними місць дислокацій», — написав він у Facebook.

Чубаров також додав, що до 11.00 місце базування громадського об'єднання «Аскер» на Чонгарі покинули військовослужбовці та поліція, а члени громадського об'єднання «Аскер» і добровольці формованого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана повернулися до щоденних занять і забезпеченням життєдіяльності табору дислокації.

Раніше повідомлялося, що військові оперативного командування «Південь», що виконують бойові завдання на Херсонщині, затримали та роззброїли представників незаконного збройного формування, які намагалися здійснити атаку на них.

Поділитись: