МЗС Білорусі заявило про наявність розшифровки переговорів екіпажу літака рейсу Київ – Мінськ авіакомпанії Belavia, який на вимогу українських диспетчерів був змушений перервати політ і повернутися в київський аеропорт.

За словами Мирончика, в розшифровці переговорів є чіткі заяви про загрозу застосування винищувачів, повідомляє прес-служба міністерства закордонних справ Білорусі.

«З цієї розмови абсолютно чітко зрозуміло, що ці слова – не ініціатива диспетчера, а вказане конкретне відомство, яке віддало відповідні команди», — сказав прес-секретар міністерства Дмітрій Мірончик.

Він також додав, що білоруське зовнішньополітичне відомство готове опублікувати розшифровку цієї розмови, якщо не буде реакції від української сторони.

«Українська сторона мала можливість домогтися своїх цілей, не вдаючись до примусових дій стосовно повітряного судна, а використовуючи двосторонні механізми співробітництва по лінії силових структур», — наголосив Мірончик.

Нагадаємо, 21 жовтня Боїнг авіакомпанії Бєлавіа вилетів з міжнародного аеропорту Київ за розкладом о 15:25. Однак через 16 хвилин український диспетчер віддав команду негайно повернутися в аеропорт вильоту «без пояснення будь-яких причин». Літак знаходився за 50 кілометрів до входу в повітряний простір Білорусі.

У компанії заявили, що при цьому диспетчер заявив, що в разі невиконання команди в повітря будуть підняті винищувачі.

СБУ назвала абсурдним можливе застосування військової авіації України проти пасажирського літака.

Поділитись: