УКРАЇНА

Інвестори відмовились купувати ОПЗ через високу ціну і борги заводу – Фонд держмайна

УКРАЇНА/Інвестори відмовились купувати ОПЗ через високу ціну і борги заводу – Фонд держмайна
Зберегти
Вигляд

Іноземні інвестори відмовились від участі в аукціоні з продажу «Одеського припортового заводу» через високу ціну, відсутність податкових пільг та преференцій і фінансові проблеми самого заводу.

Про це повідомив голова Фонду держмайна Ігор Білоус, передає кореспондент Громадського.

За його словами, серед основних проблем, які констатують іноземні інвестори із США, Нідерландів, Туреччини, Оману, Польщі, Алжиру такі: борг перед компанією Фірташа Group DF, який розглядається у Стокгольмському суді, суди з компанією «Нортіма», обмеження на репатріацію дивідендів та неповернення банківської гарантії. Ще один фактор – відсутність податкових пільг та преференцій для інвестора.

«Практично всі інвестори сказали, що 45 днів для приватизації такого об'єкту як ОПЗ – мало. Ми знали про цю проблему. Нам радили ставити нижчу ціну, але я вірю, що підприємство вартує півмільярда доларів. Але зараз питання стосується початкової ціни аукціону», – сказав він.

За словами Білоуса, інтерес до підприємства від іноземних інвесторів залишається. І для того, щоб розглянути повторну приватизацію, треба переглянути умови, і ціна є однією з цих умов.

«Я буду намагатися йти в парламент і просити не 45 днів, а 60, 180. Сподіваюсь, повторний конкурс буде у жовтні», – розказав голова Фонду держмайна.

«Уроки, винесені з приватизації ОПЗ, ми використаємо при продажу обленерго. Аукціони з їх продажу відбудуться вчасно, в жовтні. Щодо ОПЗ є норма в законі про 30% дисконту. Можливо, початкова ціна буде саме на 30% нижчою. Ми зараз ведемо переговори», – сказав він.

Білоус також повідомив, що інвесторів відлякують кримінальні справи щодо керівництва заводу.

«Ми не приховуємо ризики. Справа інвесторів, їх порахувати і виставити в договорах», – повідомив голова Фонду держмайна.

Нагадаємо, станом на 18 липня не було подано жодної заявки на участь в конкурсі з продажу «Одеського припортового заводу». Конкурс визнаний таким, що не відбувся.

14 липня перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома та перший заступник голови правління «Одеського припортового заводу» Микола Щуриков були затримані за підозрою у розтраті коштів ОПЗ.

17 липня, суд Києва обрав запобіжний захід Переломі у вигляді тримання під вартою із можливою заставою 80 мільйонів гривень, Щурикова випустили з-під варти через закінчення терміну затримання.

Пов`язані новини