Технології

Інженери навчили чотириногого робота кататися на ковзанах

ETH Zurich
Технології/Інженери навчили чотириногого робота кататися на ковзанах
Зберегти
Вигляд
lead
Швейцарські інженери навчили чотириногого робота Skaterbot їздити на ковзанах по льоду. Він самостійно навчається необхідним рухам і може адаптуватися до пристосувань на його ногах, будь то колеса або ковзани.

Вперше робота представили на ​​Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Розробникам роботів часто доводиться вибирати між конструкціями двох типів: крокуючим шасі або колісними чи гусеничними роботами. Крім того, декілька груп інженерів працюють над розробкою гібридних «крокоходів», де на кінцях ніг встановлені колеса.

У 2018 році група інженерів під керівництвом Стеліана Короса зі Швейцарської вищої технічної школи Цюриха представила програмне забезпечення, що дозволяє в напівавтоматичному режимі створювати ходячих роботів, модифікувати їхню структуру і створювати для них оптимальний набір рухів для максимально ефективного пересування.

Завдяки тому, що програма самостійно розробляє оптимальні руху для заданої конструкції робота і його траєкторії, інженерам вдалося створити роботів різної конструкції і способу пересування, зокрема ходячих роботів з активними і пасивними колесами на кінцях ніг.

Нещодавно інженери вирішили використати цю особливість, щоб навчити робота пересуватися у нових для нього умовах. Замість коліс розробники закріпили на кінцях ніг робота леза ковзанів. Після навчання робот зміг адаптуватися до нових умов і виробив ходу, при якій його ноги постійно повертають вправо і вліво, створюючи хвилеподібні рухи. Завдяки ним робот може рухатися вперед і навіть повертати в потрібний бік.

Як повідомлялося, Amazon почав тестувати робота-кур'єра.

Марко Погуляєвський

Більше про:
# роботи
Пов`язані новини