Економіка

Іран повідомив про готовність співпрацювати з Росією та ОПЕК

Економіка/Іран повідомив про готовність співпрацювати з Росією та ОПЕК
Зберегти
Вигляд

Влада Ірану повідомила, що готова співпрацювати з Саудівською Аравією та Росією, щоб стабілізувати ціни на нафту. Про це повідомив міністр нафтової промисловості Ірану Біжан Зангане на зустрічі з Генеральним секретарем Організації країн-експортерів нафти Мохаммедом Баркіндо у Тегерані.

За інформацією Reuters, він заявив, що підтримає будь-які міри для стабілізації цін на нафту на відмітці $50-60 за барель.

«Іран хоче мати стабільний ринок і тому будь-які міри, які цьому сприятимуть, Іран підтримає», сказав Зангане.

Члени ОПЕК зустрінуться в Алжирі 26-28 вересня в кулуарах Міжнародного енергетичного форуму, де збируться виробники та споживачі нафти. В ході зустрічі вони планують обговорити можливу заморозку видобутку.

Очікується, що Росія також візьме участь в  МЕФ.

Через глобальне перевиробництво, ціни на нафту на початку цього року впали до $27 за барель. Ще в середині 2014 року барель коштував  $115. Зараз ціна – близько $47 за барель.

Іран був головним фактором, який затримував підписання угоди між ОПЕК та Росією. Причиною затримки стала вимога Тегерану виключити його з угоди до того моменту, поки у країні не відновиться виробництво після західних санкцій.

Суперник Ірану Саудівська Аравія заявила, що підпише угоду, тільки якщо Тегеран візьме участь.

Останнім часом рівень виробництва в Ірані зростає і наближається до відмітки до санкцій. Саудівська Аравія заявила, що готова піти на компроміс. Росія також повідомила, що готова зробити виняток для Ірану.

У понеділок Росія та Саудівська Аравія підписали пакт, у якому  погодилися спрацювати, щоб збалансувати ринок нафти.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Іран повернув собі контроль над 80% нафтового ринку, який він займав до введення міжнародних санкцій у 2012 році.

Пов`язані новини