Економіка

Іран хоче взяти у Росії позику на $5 млрд

Економіка/Іран хоче взяти у Росії позику на $5 млрд
Зберегти
Вигляд

Парламент Ірану схвалив документ, що дозволяє уряду просити у Росії в якості позики до 5 млрд доларів.

Рішення про позику підтримали 145 парламентаріїв, 45 висловилися проти, пише ВВС.

Гроші, які Тегеран розраховує отримати від Москви, будуть витрачені на інфраструктурні проекти.

Зокрема, влада країни планує витратити російські гроші на будівництво АЕС, ремонт і будівництво залізниць, зведення гребель і іригаційних систем.

Умови, на яких Іран розраховує отримати у Росії кошти, будуть обговорюватися урядом. Наразі невідомо, чи зможе Іран залучити для реалізації проектів на російські гроші компанії не з Росії, або до виконання проектів Тегеран буде зобов'язаний залучати в основному російські фірми.

Спікер іранського парламенту Алі Ларіджані повідомив, що Росія готова надати позику під 2% терміном більш, ніж на рік.

Нагадаємо, 17 серпня в Ірані визнали, що російські військові літаки дійсно використовують базу Військово-повітряних сил у цій країні для ударів у Сирії. Але іранська влада наголосила, що йдеться суто про посадки з метою дозаправки, а не про базування на постійній основі.

Раніше російські військові заявили, що тепер вирушають знищувати сили супротивників президента Сирії Башара Асада не тільки безпосередньо з Росії чи з бази в Сирії, але вже і з території Ірану.

Після цього, в Ірані підтвердили, що дозволили Росії використовувати свою військову базу в Хамадані «так довго, як їй це необхідно».

При цьому міністр оборони Ірану Хосейн Дехган розкритикував російських колег за розголошення інформації про використання російською авіацією іранського аеродрому Хамадан.

22 серпня у МЗС Ірану повідомили, що перебування авіації РФ на базі Хамадан завершено.

Пов`язані новини